alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Okullara süt dağıtımı yarın başlıyor

Denizli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, özel okullar hariç olmak üzere anasınıfından ilköğretim 5. sınıfa kadar olan öğrencileri kapsayan uygulamanın 2 Mayıs'ta başlayıp okulların kapanacağı 8 Haziran'a kadar devam edeceği belirtildi. Konuyla ilg

Eğitim 01.05.2012, 19:35
Okullara süt dağıtımı yarın başlıyor

Denizli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, özel okullar hariç olmak üzere anasınıfından ilköğretim 5. sınıfa kadar olan öğrencileri kapsayan uygulamanın 2 Mayıs'ta başlayıp okulların kapanacağı 8 Haziran'a kadar devam edeceği belirtildi. Konuyla ilgili Denizli'deki uygulamanın Vali Yardımcısı Alp Aslanargun başkanlığında, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü idari ve teknik personeli tarafından oluşturulan komisyon tarafından yürütüleceği

belirtilerek, "Uygulamada Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü; programın koordinasyonu, sütün 5996 Sayılı Kanun ve yönetmelik hükümlerine uygun şekilde üretiminin sağlanması ve denetiminden sorumlu olacak" denildi.


Açıklamada, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün görevinin de, sütün tedarikçiden teslim alınması, muhafazası, okullara ulaştırılması, öğrencilere dağıtımı ve komisyon sekreteryasının yürütülmesi olacağı" belirtildi. Açıklamada, İl Sağlık Müdürlüğünün ise, programın uygulama döneminde öğrencilerin gelişme oranlarının ve süt tüketimi alışkanlıklarındaki değişimlerin tespitine ilişkin çalışmaları yürüteceği ifade edildi.

Denizli'de bulunan okullara süt dağıtımının Dimes Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yapılacağı öğrenildi.


Yorumlar (1)
SEMİH ATİK 10 yıl önce
Antibiyotikli hormonlu sütler. Evladınızı seviyorsanız içirmeyin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@