Öğrencilere karne velilerden

Böylece öğrencinin herşeyini velisi görebilecek. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, lise öğrencilerinin velileri tarafından yakından izlenmmesine olanak sağlayacak bir projenin sonuna yaklaştı. Buna göre; öğrenci ile ilgili tüm b

Eğitim 11.11.2008, 14:22
Öğrencilere karne velilerden
Böylece öğrencinin herşeyini velisi görebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, lise öğrencilerinin velileri tarafından yakından izlenmmesine olanak sağlayacak bir projenin sonuna yaklaştı. Buna göre; öğrenci ile ilgili tüm bilgiler velisinin şifreli olarak girebileceği bilgisayar ortamında görülebilecek. Aynı şekilde Milli Eğitim Bakanlığı da tüm öğrencilerle ilgili bilgilere anında ulaşabilecek.

Öğrencilerin daha önce bilgisayar çıktısı olarak verilen karneleri de aynı uygulama kapsamında devam ettirilecek ve ileriki aşamada karnelerin tamamen kaldırılması da öngörülüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin "e-okul" çalışmasına göre geçen yıl ilköğretim okullarında başlayan uygulama daha kapsamlı olarak liselerde de önümüzdeki yıl yürürlüğe konulacak. Öğrencinin notları, devam devamsızlık durumu, disiplin kurallarına uyup uymadığı, arkadaşlarıyla ilişkileri gibi bilgiler velisinin girebileceği şifre ile öğrenilmiş olacak.

Yetkililer böylece velilerin çocukları ile daha fazla ilgilenmelerini sağlanmış olabileceğini söylediler.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@