7m


7m

hyundai

Öğrenci affı ne zaman çıkacak?

Sağlam, yaptığı açıklamada, bazı gazetelerde öğrenci affıyla ilgili çıkan haberlere tepki gösterdi. Bu haberlerde kendisine atfen öğrenci affı kapsamının 2000 yılı olarak belirtildiğini, ayrıca bu tarihin de genişletilebileceğinin yazıldığını ifade eden S

Eğitim 26.09.2008, 13:10
Öğrenci affı ne zaman çıkacak?
Sağlam, yaptığı açıklamada, bazı gazetelerde öğrenci affıyla ilgili çıkan haberlere tepki gösterdi.
Bu haberlerde kendisine atfen öğrenci affı kapsamının 2000 yılı olarak belirtildiğini, ayrıca bu tarihin de genişletilebileceğinin yazıldığını ifade eden Sağlam, ''Öğrenci Affı Tasarısı henüz Komisyona gelmedi.

Tasarıyı görürsek, ne olup bittiğine yönelik konuşabiliriz. Herhangi bir kimseye, herhangi bir şekilde af kapsamının genişletileceğine dair bir beyanatım yok, bunlar tamamen uydurma'' diye konuştu.

Afla ilgili öğrencilerden çok telefon aldığını belirten Sağlam, ''Onlara da aynı şeyi söylüyorum. Hükümetin hazırlayacağı tasarının komisyona gelmesi durumunda, komisyon oturup kararını verir'' dedi.

Sağlam, bu tür öğrenci aflarının başarılı olmadığına yönelik değerlendirmelerin hatırlatılması de üzerine şunları kaydetti:

''Doğrudur, genellikle öyle. YÖK Başkanlığım döneminde de 'aflar bir daha talep edilmesin' diye ilgili yönetmelikte değişiklik yaptık. 3 dersi olanlara 2 sene daha sınav hakkı verdik. Tek derse indirenlere de sonsuz sınav hakkı verildi.

Başından itibaren elde edilen sonuçlar mukayese etmek suretiyle, bundan bir yarar gelmediği görüşü hakim. 'Bir daha çıkmasın' diye bu şekilde değişiklik yapılmasına rağmen, son zamanlarda yine çıkmıştı.

Sonucunun da ne olduğunu herkes biliyor. Sonuç her zaman başarılı olmuyor. Şu da bir gerçek ki bir öğrencinin bile tekrar kazanılması, ülke için fayda. O ayrı bir olay.”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@