Öğrenci affı 15 dakikalık iş

Eğitim Hakkı Portalı “www.af2008.org” temsilcileri ile görüşen AKP Antalya Milletvekili ve Eğitim Komisyonu Üyesi Abdurrahman Arıcı, AKP'nin şu anda sadece kapatma davası ile ilgilendiğini belirtirken, öğrenci affı ile ilgili olarak, "Bizim için 15 dakika

Eğitim 06.04.2008, 15:23
Öğrenci affı 15 dakikalık iş

Eğitim Hakkı Portalı “www.af2008.org” temsilcileri ile görüşen AKP Antalya Milletvekili ve Eğitim Komisyonu Üyesi Abdurrahman Arıcı, AKP'nin şu anda sadece kapatma davası ile ilgilendiğini belirtirken, öğrenci affı ile ilgili olarak, "Bizim için 15 dakikalık iş. Görüşüp onaylayıp, YÖK'e göndereceğiz" dedi.

Eğitim Hakkı Portalı “www.af2008.org” temsilcileri, AKP Antalya Milletvekili ve Eğitim Komisyonu üyesi Arıcı ile öğrenci affı ve Yükseköğrenimin sorunlarını görüştü. Arıcı, öğrenci affının uzun zamandır gündemde olduğunu belirtirek, “Hatta bizler konuyu birebir Sayın Başbakanımıza da ilettik. Başbakanımız da konuya gayet sıcaktı. Ama şu an kapatma davası yüzünden parti maalesef mahkeme süreciyle ilgileniyor” dedi.

-“GÖRÜŞÜP ONAYLAYIP, YÖK'E GÖNDERECEĞİZ”-

Arıcı, öğrenci affının arkasında olduğunu belirtirken, “Merak etmeyin sonuna kadar yanınızdayız, bu sorun da çözüme kavuşacaktır” diye konuştu. Parti içerisinde af konu ile ilgili olarak bir çalışmanın olduğunu ve AKP grubu içerisinde görüşüldüğünü söyleyen Arıcı, “Bizim için 15 dakikalık iş. Görüşüp onaylayıp, YÖK'e göndereceğiz ve bu kadar mağdur insana okuma hakkı, sınav hakkı verilecek. Dediğim gibi, Başbakanımız da konuya gayet sıcaktı. AK Parti'nin her zaman gündemindeydi, ama sadece henüz meclis gündemine gelmemişti” diye konuştu.
Yorumlar (1)
semiha 13 yıl önce
sadece 200 ytl yi gününde yatıramadığı için 1 gün sonrasına süre uzatılmayıp kaydı silien aöf öğrencileri de bu aftan faydalanmalı zaten sınırsız kontejanla öğrenci alan aöf nin 1 gün sora yatırabileceğim 200 ytl için mazeretsiz kayıt silmesi çok gurur kırıcı olmuştur ve aöf ye mail atıpta cevap alabilmek için aynı mesajı 4 kez yollama gerekmiştir ddaha sonra bu konuyla ilgili sorduğum başka bir mail ise tamamen cevapsız kalmıştır biz çalışanlar olarak aöf den diploma almayı uygun bulurken aöf den cevap alamamak ve 1 gün lük geçikme yüzünden mazeretsiz kayıt silinmesi zorumuza gitmektedir biz disiplin suçu işlemedik sadece o gün için paramız olmadı lütfen kayıtlarımız yenilensin ve sizin kaydınızı sildik bunca yılınız boşa gitti sözü işitilmesin dilerim türban takan tüm arkadaşlarda eğitim haklarına kavuşurlar iyi çalışmalar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@