MEB'in Sitesi Çöktü

Binlerce öğrenci ve velinin heyecanla beklediği ve bugün saat 10:00'da açıklanacağı günler önce duyurulan Orta Öğretim Kurumları Yerleştirme Sınavı (OKS) sonuçları bilgisayar çöktüğü için zamanında açıklanamadı.Bilgisayar sistemi yeniden devreye sokulabil

Eğitim 03.08.2007, 13:15
MEB'in Sitesi Çöktü


Binlerce öğrenci ve velinin heyecanla beklediği ve bugün saat 10:00'da açıklanacağı günler önce duyurulan Orta Öğretim Kurumları Yerleştirme Sınavı (OKS) sonuçları bilgisayar çöktüğü için zamanında açıklanamadı.


Bilgisayar sistemi yeniden devreye sokulabildi, fakat çökme anında yerleştirmelerde hatalar olabileceğini değerlendiren Eğitim ve Teknolojiler Genel Müdürü Nizami Akkök, çökmeden önceki sonuçların hatalı olabileceğini dikkate alıp yeniden değerlendirme yapılmasını istedi.

Yetkililer yeni değerlendirmenin yeni bir arıza olmaması halinde saat 15:00 civarında açıklanması bekleniyor.

Tercih yapan adaylar, hangi okullara yerleştiklerini Milli Eğitim Bakanlığı'nın www.meb.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.

Yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, kayıtlarını 6-15 Ağustos arasında yaptırabilecek. Mülakat/mülakat ve beden yeterliliği sınavı ile öğrenci alan okulların ön kayıtları da 6-8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Kesin kayıtlardan sonra boş kalan okul kontenjanları, 19 Ağustos'ta açıklanacak. İkinci yerleştirme için başvurular, 20-24 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@