7m

Çapkınoğlu

MEB Harekete geçti! Zorunlu bağış ve kayıt parası...

MEB, okul kayıtlarında zorunlu bağış ve kayıt parası alanlar için harekete geçti.

Eğitim 06.08.2022, 18:00
MEB Harekete geçti! Zorunlu bağış ve kayıt parası...

2023 eğitim öğretim yılında okul kayıtlarında zorunlu bağış veya kayıt parası alındığına yönelik gelen şikayetler üzerine Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Buna göre Bakanlık müfettişleri, 65 şikayet konusuna yönelik inceleme-soruşturma başlattı. Soruşturmalar sonucunda sorumlulara görevinden alınma, uyarı, kınama gibi disiplin cezaları verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, zorunlu bağış ve kayıt parasına ilişkin velilerden gelen şikayetler doğrultusunda harekete geçti. Şikayetleri değerlendiren Bakanlık müfettişleri, 65 şikayet konusuna yönelik inceleme-soruşturma başlattı.

SORUMLULARI AĞIR CEZALAR BEKLİYOR

Tamamlanan bazı soruşturmalar sonucunda sorumlular hakkında görevinden alınma, uyarı, kınama gibi disiplin cezaları teklifleri getirildiği öğrenildi.

ZORUNLU KAYIT PARASI KONUSUNDA TOLERANS GÖSTERİLMEYECEK

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 Haziran'da 2022- 2023 eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında okul yöneticileri ile yaptığı toplantıda Türkiye'deki tüm okulların eksikliklerini gidermek için gerekli bütçenin genel müdürlüklere aktarıldığını belirtmiş ve velilerden kayıt parası istenmemesi için çağrıda bulunmuştu. Bakan Özer, bu süreçleri hassasiyetle takip ettiklerini belirterek, zorunlu kayıt parası konusunda tolerans göstermeyeceklerini ifade etmişti.

MEB, BÜTÇE GÖNDERDİĞİ OKULLAR YELPAZESİNİ GENİŞLETTİ

Bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl ilk kez Orta Öğretim Genel Müdürlüğü'ne bağlı liselerde olduğu gibi Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlı anaokulu, ilkokul ve ortaokullara da doğrudan bütçe göndermeye başlamış, böylece okul yöneticilerinin bütçelerini kendilerinin planlamalarına imkan sağlamıştı.


Yorumlar (2)
CAPTM,D, 2 hafta önce
TOPLANAN PARANIN ADI ZORUNLU BAĞIŞ DEĞİLDİR,DOĞRUDUR ZORUNLU BAĞIŞ ADI ALTINDA PARA TOPLAMAK YASAKTIR,AMA TOPLANAN PARANIN ADI GÖNÜLLÜ BAĞIŞTIR, O ZAMAN PARA TOPLAMAK YASAK DEĞİLDİR GÖNÜLLÜ BAĞIŞTA BULUNMAYANLAR KAYITTA YAPTIRAMAZ,SENELERCE KURAL BÖYLE İŞLEDİ, İLGİLİLER LÜTFEN BU AÇIDAN İNCELEYİN,
Mustafa 2 hafta önce
Mehmet akife, bener cordana, ahmet sakaya baksınlar defalarca şikayet edildi ne oldu hiçbişey çünkü samimi deyiller.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@