banner539

banner526

banner533

banner513

MEB bu filme çok kızdı

İstanbul'da Baltalimanı Lisesi'nde gerçekleştirilen çekimlerde kız öğrencilerin iç çamaşırlarını gösterecek kısalıktaki etekleri ve erkek öğrenciler arasındaki sopalı ve bıçaklı kavgalar, filmle ilgili eğitmenleri de tedirgin etti. İstanbul İl Milli Eğiti

Eğitim 15.01.2009, 09:11
MEB bu filme çok kızdı

İstanbul'da Baltalimanı Lisesi'nde gerçekleştirilen çekimlerde kız öğrencilerin iç çamaşırlarını gösterecek kısalıktaki etekleri ve erkek öğrenciler arasındaki sopalı ve bıçaklı kavgalar, filmle ilgili eğitmenleri de tedirgin etti. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, devlet okullarının, eğitim kurumlarının yönetmeliklerinin belli olduğunu, filmlerdeki bu tür görüntülerin uydurma ve abartılı olduğunu söyledi.

Özer "Filmle ilgileneceğim. Bir CD'sini edinip hemen izleyeceğim. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'i de bilgilendireceğim. Okullarda disiplin kuralları bellidir. Formaların standartları bellidir. Ayrıca okulların kapı önlerinde çete savaşları asla olmamaktadır. Son iki yıl içinde emniyet müdürlüğüyle birlikte yürütülen çalışmalarla bu tür çatışmalar yüzde 80 oranında azalmıştır. Artık okullarda huzur hâkimdir" dedi. Fakir ve zengin öğrenciler arasındaki sınıf çatışmasını konu alan "Ayakta Kal" yarın vizyona girecek.

Yorumlar (5)
gerçekçi 12 yıl önce
evet tepki doğru ama bugünlerde tv lerde izlenmeye devam eden bir çok dizide de bu konular işleniyor.konular hep aynı.yarı çıblak kızlar serseri öğrenciler aşklar sevgiler daha daha neler neler.evet dizilerde halka verilen okul eğitimi bu.ve başarılı da olundu yani.bugün okula giden birçok kızımız bunları örnek alarak etek kıvırmalara ve edepsizliklere meyletmeye başlamış.erkek öğrenciler de bu yarışın bir parçası olarak aynı yolda hızlı bir değişim içerisinde.maalesef günümüzde okullarımız bu yolda yozlaşma içerisinde devam ediyor.kısaca okullarımızda eğitim yerine filim çeviriliyor.sanat adına soyunmanın şeref sayıldığı bir ülkede bunları çok görmemek lazım.bu edepsizliğin başarısıdır.
Saffet Emir 12 yıl önce
Son dönemde basın olarak çıkarılan adyınlarımız diye bir kaç işe yaramaz adamı çıkarııyorlar işte şimdi bu habere o aydınlar aa ne karanlık bir yorum diyeceklerdir o aydınları ben karanlık bi yerde yakalasan ne güzel olur aslında ama Meb haklı bu ne kardeşim yok öpüşmeler yok mini etekler kızlarımızı okula gönderelim kampanyası yapıyoruz ardından böyle filmler yapıyoruz sonra aileler kızları neden okula göndermiyor diyoruz bu film i yapan arkadaş kendi kızını oynatırmı acaba bu film de sadece bunu merak ettim...
eyilmazdsl 12 yıl önce
Günaydın sayın yetkililer bu erken bu gipi filimleri çok erken farkettiniz. İki yıldan beri böyle filimler gösteriliyor bu filimlere göre öğrençiler sadece sevmek ,sevilmek,vs gipi konular.Bunlra izin verenler bunları hiç bakmazmı içi ne içeriğiğ ne diye bizim aile ve okul anlayışımız buna tam ters olduğunu bilyorum ancak yetkililerin ne iş yaptığığnı cok merak ediyorum.
OziloZ 12 yıl önce
Yani her şey bitti şimdi MEB çıkıp filmleri de mi denetleyecek? Zaten yasaklaya yasaklaya neredeyse sizlerin istediği gibi yaşar hâle geldik. Bu sonuçta bir filmdir. İsteyen gider isteyen gitmez. İsteyen beğenir isteyen beğenmez. Yani mini etek 20 sene önce de vardı, yine var. Niye tedirgin oluyorsunuz? Acaba berbat eğitim sistemi ile alakası olabilir mi? Bu mudur sizi korkutan?
builder 12 yıl önce
bir zamanlar lise defteri diye bir dizi vardı ondada etekler aynen bu kadardı..kimse karışmadı o diziye..şimdide arka sıradakiler diye lise dizisi var ondada aynen bu şekilde giyim tarzı var..ne olmuş yani isteyen izlerr isteyen izlemez..siz önce eğitim sistemini değiştirin..liseden üniversiteye gelince insan nerde olduğunu karıştırıyo??..daha kaliteli eğitim verin kıyafet sonraki iş..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@