banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

KTÜ'de protestolar bitmiyor!

Çeşitli dönemlerde kayıt paraları, YÖK, AK Parti, kantin fiyatları ve Rektörlük yönetimini protesto eden öğrenciler, bu kez de öğrenci protestolarına katılan arkadaşlarına yönelik üniversite yönetimi tarafından başlatılan soruşturmalara tepki gösterdiler.

Eğitim 21.12.2010, 13:42
KTÜ'de protestolar bitmiyor!

Çeşitli dönemlerde kayıt paraları, YÖK, AK Parti, kantin fiyatları ve Rektörlük yönetimini protesto eden öğrenciler, bu kez de öğrenci protestolarına katılan arkadaşlarına yönelik üniversite yönetimi tarafından başlatılan soruşturmalara tepki gösterdiler. Rektörlük binası önünde toplanan Trabzon Gençlik Muhalefeti üyesi grup adına basın açıklamasını okuyan Berna Deveci, “İstanbul ve Ankara’da polisin biber gazlı coplu şiddetiyle susturulmaya çalışılan öğrenciler, KTÜ’de soruşturma terörüyle susturulmaya çalışılıyor. KTÜ Rektörlüğü’nün yapmış olduğu anti demokratik uygulamalardan derhal vazgeçmesini ve açılan tüm soruşturmaları geri çekmesini istiyoruz. Üniversite öğrencileri olarak her gün artan baskı ve şiddet ortamında yaşamak istemiyoruz. Polisinizi, biber gazınızı, soruşturmalarınızı değil, özgürlük istiyoruz” dedi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
seffah 10 yıl önce
siz ne yapıyorsunuz? çıkın bi adam akıllı açıklayın bakalım.. ne yapıyorsunuz.. okul yönetimini sonuna kadar destekliyorum.. gidin adam gibi okuyun.. özgürlük hakaret etmekse yokuz biz bunda.. neden okul dışına çıkamıyorsunuz çünkü halk doğruları savunur polisten yemediğimiz dayağı halktan yeriz endişesi var içinizde.. boş boş işler.. başka bişey değil.. öncelikle savunduğunuz ideolijinin gerekliliklerini yerine getirin.. eylem yaptığınız şeylerle ilgilenmezsiniz sonrada haksızlık yapılıyor diye isyan edersiniz..
Chief 10 yıl önce
onLar ktuden mumkun oLdugunca dısarı cıkmasınlar ztn. Aclık grevi yapanları gorduk mazimizde. Acaba onların hali ne olur bıLınmez. Ama su var ki sabır tasırmaya basladılar .Allah tan hayırLısı. Okumaya gelseler amenna ama bunların ısı cıngar cıkarmak. O işte TRabzonda olmaz sevgılı dostlar bunun bıLsınler yeter. Saygılar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@