banner526

banner533

banner513

KTÜ Akçaabat'a onay çıkmadı

Akçaabat Belediyesi tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne devredilen eski Tekel binalarında hizmet verecek olan Güzel Sanatlar Fakültesi'nin açılışı 2009–2010 Eğitim Öğretim Yılı'na kaldı. Öğretim kadrosunun atanmasına rağmen Yüksek Öğretim Kurumu t

Eğitim 10.09.2008, 17:44
KTÜ Akçaabat'a onay çıkmadı
Akçaabat Belediyesi tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne devredilen eski Tekel binalarında hizmet verecek olan Güzel Sanatlar Fakültesi'nin açılışı 2009–2010 Eğitim Öğretim Yılı'na kaldı.

Öğretim kadrosunun atanmasına rağmen Yüksek Öğretim Kurumu tarafından açılışına onay verilmeyen kurumun binalarında bu yıl Trabzon Meslek Yüksek Okulu'nun bazı bölümleri öğrenim görecek.

Binanın halen çevre düzenleme çalışmaları sürdürülüyor. Çalışmalar çerçevesinde bahçesi yeniden elden geçirilen müştemilatın güney cephesine de istinat duvarı inşa ediliyor.
Yorumlar (3)
karsiyanlal 12 yıl önce
eğitim fakültesine ve bütün bölümlerdeki işleyişe hakim olan bir kişi olarak yazıyorum güzel sanatlar öğrencisini akçaabata körelsinler diyemi gönderiyonuz o okulu meslek yüksekokullları ile doldurun komedi bu ya düşünsenize resim öğrencisi ve akçaabat yada şöle demek daha doğru sanatçı ruhu,yapısı ve akçabbat
TRABZON 12 yıl önce
Akçaabat ta düşünülen okul bu sene açılmadı. açılamadı o okulu açacak zihniyetcikler açamadı. Ordan çok güzel anaokulu olur..Allah Aşkına Söğütülü de yapılan Bu sene açılan güzel sanatlar lisesi üniversite gibi okul oldu ..O zihniyetçikler o Okulu bare örnek alsaydılar..gidin kıyaslayın.. Kültür ve sanat kenti trabzonda yetişecek öğrenciler üniversitedemi okuduklarını anlamazlar ordan çok güzel ana okulu olur sokak arası üniversite komedi.. açılmaz tabi..
dartanyan 12 yıl önce
Eğitim fakültesindeki işleyişe hakimim diyerek, Yüksek okul öğrencisini ve Akçaanat'ı sanata ne kadar uygun diye aşağılamaktır. Teknik branşların sanatla aynı çatı altında nasıl birbirlerine adapte olacağı yada Fatih kampüsü içerisinden öğrnecilerin çıkarılarak tekrar lise havasındaki bir ortama sokulması tartışılacak asıl konu olmalıyken, eğitimcilerin bu tür yaklaşımları düşündürücüdür.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@