KPSS'deki hırsızlığı paralel polis önlemiş

2010 KPSS Eğitim Bilimleri Sınav sorularının Ankara Turgut Özel Düşünce Derneği'nde bilgi işlem uzmanı olarak çalışan Berat K. tarafından Isparta'da yaşayan adaylardan Baki S.'ye gönderildiği tespit edildi. S.'nin Gülencilerin evlerinde kaldığı ve K.'nın

Eğitim 24.03.2015, 08:41
KPSS'deki hırsızlığı paralel polis önlemiş

2010 KPSS Eğitim Bilimleri Sınav sorularının Ankara Turgut Özel Düşünce Derneği'nde bilgi işlem uzmanı olarak çalışan Berat K. tarafından Isparta'da yaşayan adaylardan Baki S.'ye gönderildiği tespit edildi. S.'nin Gülencilerin evlerinde kaldığı ve K.'nın arkadaşı olduğu belirlendi.

K.'nın ise soruları ÖSYM'deki Paralel çetenin uzantısı olmakla suçlanan Mustafa A.'dan aldığı iddia edildi. A., ÖSYM'de dil bilgisi uzmanı olarak çalışıyordu ve bütün soruları görme yetkisi bulunuyordu. S.'nin bilgisayarındaki soruları Jandarma bilirkişisi buldu. Fakat o zamanki Emniyet'te görevli Paralel polisler "Biz soruları bulamadık" diye rapor verdi.

Dosyayı yeniden raftan indiren savcılık, imajları TÜBİTAK'a gönderdi. TÜBİTAK, her iki diskin de birbirinin aynısı olduğunu rapor etti. Böylece Emniyet'in verdiği raporun yalan olduğu anlaşıldı.

K.'nın MSN listesinde 90 kişi bulundu. Saçı da bu listedeydi. S.'nin bilgisayarından 100'e yakın IP adresi tespit eden bilirkişisi, bunlardan ikisinin Ohaio ile Pensilvanya arasında bir adreste olduğunu belirledi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@