KPSS'de 30 kişiye hapis isteniyor

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı (ALES), Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS) ve Kamu Personeli Dil Sınavı’nda (KPDS)’de kopya çekildiği iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 30 kişi

Eğitim 17.12.2010, 09:52
KPSS'de 30 kişiye hapis isteniyor

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı (ALES), Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS) ve Kamu Personeli Dil Sınavı’nda (KPDS)’de kopya çekildiği iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 30 kişi hakkında iddianame hazırladı.

Memur Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Mehmet Cihan Kısa tarafından hazırlanan iddianamede, aralarında bir sınav gözetmeninin de bulunduğu 30 kişinin, "Rüşvet almak ve vermek", "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak" ve "Görevi kötüye kullanmak" iddialarıyla cezalandırılmaları talep edildi.

Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan iddianamenin kabul edilmesi halinde, söz konusu kişilerin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
fatihpasa 9 yıl önce
Sadece 30 kişi mi?? bu kadarı yeterliyse sınavı neden iptal ettiler?tekrarlanan sınavda yarıya düşenleri tek tek sorgulamak lazım. 120 yapan biri nasıl olur da 70e 80e düşer... 30 tane günah keçisi gerisi üsküdarı geçmiş...
orka 9 yıl önce
Ben bu cemaat mensuplarına hakkımı helal etmiyorum, eğer öbür taraf diye bir yer varsa ben hepsinin yakasındayım bunu unutmasınlar. En başta da okyanus ötesindekinden hesap soracağım, yazık günah.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@