banner441

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları açıklanıyor

KPSS Ortaöğretim sınavı bugün yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Binlerce kişinin katıldığı sınav sonrasında soru ve cevapların yanısıra KPSS ortaöğretim Sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak bekleniyor. KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Eğitim 07.10.2018, 13:48 07.10.2018, 13:57
KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları açıklanıyor

Kamuda çalışmak isteyenlerin çok önem verdiği Kamu Personel Seçme Sınavı’nın 07.10.2018 Pazar günü Ortaöğretim düzeyi sınavı yapıldı. Saat 10:15’te başlayan sınav 12:15’te sona ererken şimdi sınava katılan binlerce kişi sonuçların açıklanmasını bekliyor. KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS Ortaöğretim sıvan sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Ortaöğretim soru ve cevapları açıklanıyor

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK

KPSS Ortaöğretim sınavı 07.10.2018 Pazar günü saat 10:15’te başladı. 130 Dakika süren sınavda Genel Kültür ve Genel Yetenek kategorilerinde olmak üzere 120 soru soruldu. Sınav saat 12:25’te sona erdi. Şimdi ise ilk olarak sınavda sorulan sorular ve cevaplar açıklanacak. Daha sonra ise sonuçlar açıklanacak. KPSS soruları ve cevapları, sınavın ardından bir hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. Soru ve cevapların bir kısmının açıklanması ile, adaylar puanlarını tahmin edebilecek ve bir öngörüde bulunabilecek. ÖSYM ise KPSS soru ve cevapların açıklanması konusunda resmi bir açıklama paylaşmadı. Sınava girenler sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi heyecanla beklerken ÖSYM’nin takviminde sonuçların açıklanacağı tarih 8 Kasım 2018 Perşembe. 

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@