KPSS için flaş açıklama! KPSS ücretleri ne kadar oldu?

Tartışma yaratan KPSS ücretleri ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. ÖSYM konuyla ilgili açıklama yaptı

Eğitim 15.03.2017, 20:05
KPSS için flaş açıklama! KPSS ücretleri ne kadar oldu?

Milyonlarca adayın beklediği açıklama ÖSYM'den geldi. KPSS ücretleri tartışma konusu olmuş ve gündeme oturmuştu. ÖSYM konuyla ilgili son açıklamayı yaptı.


PEKİ KPSS ÜCRETİ NE KADAR?

İşte ÖSYM'den yapılan o açıklama;

14 Mart 2017 tarihli kamuoyu açıklamasında; KPSS Alan Bilgisi sınavında test bazlı ücretlendirmenin ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda ÖSYM Yönetim Kurulu 15 Mart 2017 tarihinde toplanmış ve KPSS Alan Bilgisi Sınavı ile ilgili aşağıdaki kararı almıştır.

“Adayların sınav konforunu yükseltmek amacıyla çoklu oturum ve sınav başlama saatleri farklı dokuz test şeklinde, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Sabah ve öğleden sonra olmak üzere uygulanacağı duyurulan KPSS alan bilgisi sınavlarında oluşan maliyet artışlarını önlemek amacıyla, çoklu oturumlu sınav yapma yöntemi, test bazında zaman farklılaştırması ve bağımsız test uygulaması ile bunlara bağlı ücretlendirme yaklaşımından vazgeçilerek; sınavın aynı tarihlerde üç oturum halinde yapılmasına, her oturumda üç alan testi uygulanmasına, oturum bazlı ücretlendirme yapılmasına, oturum başına ücretin 40 TL olarak belirlenmesine, oturumların Cumartesi sabah Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri; Cumartesi öğleden sonra Hukuk, İktisat, Maliye; Pazar sabah İşletme, Muhasebe, İstatistik olarak yeniden düzenlenmesine, sabah oturumlarının saat 10.00'da, öğleden sonra oturumlarının 14.30'da başlatılmasına, 2017 KPSS Lisans Kılavuzunun bu doğrultuda 16 Mart 2017 tarihinde güncellenmesine karar verilmiştir.”


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
manuel 4 yıl önce
kime soru satacagini sasirdiniz tabi .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@