Köklü bir çözüm geliyor

Atanamayan öğretmenlerin sayısı her geçen gün artınca hükümet kolları sıvadı. Üniversitelerde artık ihtiyaç duyulduğu kadar öğretmen yetişecek.  Her yıl gerçekleştirilen 40-50 bin civarında öğretmen atamasına rağmen geçmiş yıllardan gelen öğretmen adaylar

Eğitim 30.10.2012, 12:55
Köklü bir çözüm geliyor

Atanamayan öğretmenlerin sayısı her geçen gün artınca hükümet kolları sıvadı. Üniversitelerde artık ihtiyaç duyulduğu kadar öğretmen yetişecek.  

Her yıl gerçekleştirilen 40-50 bin civarında öğretmen atamasına rağmen geçmiş yıllardan gelen öğretmen adaylarının yığılmaya sebep olmasıyla atanamayan öğretmen sayısının 300 bine dayanması hükümeti harekete geçirdi.

Buna göre aralarında Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), Maliye Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Üniversitelerin yer aldığı kurumlar bir araya gelerek öğretmen istihdamına köklü bir çözüm getirilmesi için çalışma yapacak.

 MEZUN OLANLAR DIŞARIDA KALMAYACAK

 Bu kapsamda öğretmen istihdamına ilişkin strateji ve politika belgesi hazırlanacak ve 2013 yılında uygulanmaya başlanacak.

Eğitim fakültelerinin kontenjanları ise eğitim sisteminin gelecekte ihtiyaç duyacağı branşlara ve öğretmen sayısına göre belirlenecek. Böylelikle mezun olan öğretmen adaylarının dışarıda kalmasının önüne geçilecek.  Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@