Kara tahta tarihe karışıyor

Sabah saatlerinde Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu'na gelen Bakan Çubukçu'ya, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Bakan Çubukçu, akıllı tahtanın, öğrenmeyi keyif ve eğlenceli hale getireceğini söyledi. Önümüzdeki yıllarda akıllı tahtanın bir çok okulda yaygın

Kara tahta tarihe karışıyor

Sabah saatlerinde Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu'na gelen Bakan Çubukçu'ya, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Bakan Çubukçu, akıllı tahtanın, öğrenmeyi keyif ve eğlenceli hale getireceğini söyledi.

Önümüzdeki yıllarda akıllı tahtanın bir çok okulda yaygın şekilde kullanılacağını belirten Çubukçu, "Hem öğretmeyi, hem de öğrenmeyi zevkli hale getiren bu teknolojinin eğitimde kullanılması henüz çok yeni. Önümüzdeki yıllarda akıllı tahtalardan daha çok yararlanılacağına inanıyorum.

Günümüzün ihtiyaçları ve geleceğinin planlanması çerçevesinde yeniden tanımlanan müfredatın, bilişim teknolojileri ile güçlendirilmesi bir zorunluluk olarak karşımıza çıkıyor.

Öncelikle ülkemiz genelinde bilgisayarlı eğitime ağırlık verdiğimizi, bütün ilk ve ortaöğretim kurumlarında bilişim teknolojileri sınıflarının tamamında internet bağlantılarının kurulduğunu belirtmek isterim. 2006 yılından bu güne kadar 2665 okulumuzun bilgisayar teknolojisi sınıflarında interaktif tahta sağlanmıştır.

Bugüne kadar kurulan 350 akıllı tahta sistemine eklenecek olan 850 tahta ile Fatih ilçesinde akıllı tahta olmayan okul kalmayacak" dedi. Bakan Çubukçu, açıklamalarının ardından akıllı tahtayı tanıttı.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler