banner441

İşte okulları kar nedeniyle tatil edilen iller...

Kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullar tatil edildi.TOKATTokat'ta merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullarda çarşamba günü eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.Tokat Valiliğinden yapılan açıklamada, Meteoroloji'den alınan bilgiler doğrultusunda, kent

Eğitim 11.12.2013, 01:17
 İşte okulları kar nedeniyle tatil edilen iller...

Kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullar tatil edildi.

TOKAT

Tokat'ta merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullarda çarşamba günü eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Tokat Valiliğinden yapılan açıklamada, Meteoroloji'den alınan bilgiler doğrultusunda, kentte kar yağışının devam edeceği ve yollarda buzlanma oluşabileceği belirtildi. Bu nedenle, il merkezine bağlı köy ve beldelerdeki okullarda eğitime çarşamba günü için ara verileceği ifade edilen açıklamada, il merkezindeki okullara taşımalı olarak gelen öğrencilerin ise çarşamba günü izinli sayılmalarının uygun görüldüğü kaydedildi. İl merkezindeki okullarda ise eğitim-öğretimin devam edeceği belirtildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 12 Aralık çarşamba gününe kadar bir gün ara verildiği bildirildi.

KİLİS

Kilis'te, etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu. Akşam saatlerinde aniden bastıran kar yağışı Kilis'te yaşamı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle kentin bazı bölgelerinde hasarlı kazalar meydana gelirken; ekipler yollarda buzlanmalara karşı önlem aldı. Yağış nedeniyle Kilis Valiliği'de, 11 Aralık 2013 tarihinde okulların tatil olduğunu duyurdu. Kilis Valisi Süleyman Tapsız da, okulların tatil olduğunu sosyal medya ağı Twitter'dan şöyle duyurdu: 'Yoğun kar yağışı nedeniyle Kilis'te ilk ve orta dereceli okullar yarın (çarşamba günü) tatil edilmiştir.'

DÜZCE

Yoğun kar yağışı nedeniyle Yığılca ilçesinde eğitime çarşamba günü ara verilecek.İl Milli Eğitim Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, olumsuz hava koşullarının çarşamba günü de etkisini sürdürmesinin beklenmesi nedeniyle Yığılca'da eğitimin bir gün tatil edildiği bildirildi. Valilik tarafından akşam yapılan açıklamaya göre, Kaynaşlı ilçesinde de okullar çarşamba günü tatil edilmişti.

ARTVİN

Artvin kent merkezinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Artvin Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışının akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak devam ettiği, bu nedenle il merkezindeki tüm ilk, orta ve lise düzeyindeki eğitim kurumlarının 11 Aralık Çarşamba günü tatil edildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, il merkezi ile Hopa, Murgul ve Borçka ilçelerindeki kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personelin, kar yağışı nedeniyle 11 Aralık'ta idari izinli olduğu da kaydedildi.

BARTIN

Bartın'ın Ulus ilçesindeki okullarla merkeze bağlı Arıt beldesinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda, kar yağışı nedeniyle çarşamba günü eğitime ara verileceği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürü İsa Şeker, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Ulus ilçe merkezi ile bağlı köylerdeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime çarşamba günü de ara verilmesi kararı alındığını söyledi.

Merkez ilçeye bağlı Arıt beldesinde ise taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime çarşamba günü ara verileceğini ifade eden Şeker, "Kent merkezi ve diğer ilçelerimizdeki durum kar yağışına bağlı olarak yarın (çarşamba günü) sabah değerlendirilecek" dedi.

ELAZIĞ

Elazığ'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda, gün içerisinde etkisini göstermeye başlayan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 11 Aralık'ta il merkezinde ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki hamile ve engelli çalışanlara da bir gün izin verildi.

KARABÜK

Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle Safranbolu ve Yenice ilçelerinde taşımalı eğitime çarşamba günü ara verilecek. Valilikten yapılan açıklamada, 3 gün önce başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı kaydedildi. Vatandaşların yoğun kar yağışına karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulunulan açıklamada, Safranbolu ve Yenice ilçeleri ile bağlı belde ve köylerde, taşımalı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

BOLU

Bolu'da iki gündür kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilirken, Bolu Valisi İbrahim Özçimen sosyal paylaşım sitesi twitter'dan Bolu, Mengen, Gerede, Mudurnu ve Göynük'te çarşamba günü okulların kar yağışı nedeniyle tatil edildiğini


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@