7m


7m

hyundai

Herkes üniversiteli olacak

Her yıl üniversite kapılarını zorlayan gençlere iyi haberi, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan verdi. Sadece Takvim'e konuşan Özcan, "Bir dahaki yıl hiçbir öğrenci açıkta kalmayacak" dedi. Bu yıl barajı indirip, üniversitelerin kapasitelerini artırmalarına rağm

Eğitim 03.09.2008, 10:54
Herkes üniversiteli olacak

Her yıl üniversite kapılarını zorlayan gençlere iyi haberi, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan verdi.

 Sadece Takvim'e konuşan Özcan, "Bir dahaki yıl hiçbir öğrenci açıkta kalmayacak" dedi. Bu yıl barajı indirip, üniversitelerin kapasitelerini artırmalarına rağmen 4 bin-4 bin 500 kontenjanın boş kaldığını da vurgulayan Özcan, geçmiş dönemde sorun yaşayan vakıf üniversitelerinin bu yıl en çok tercih edilen okullar olduğunun altını çizdi. Devletin en önemli görevinin, "Tüm gençlere üniversite hakkı vermek" olduğuna dikkat çeken Özcan, önümüzdeki yıldan itibaren üniversiteye giriş sisteminde yapılacak yenilikler sayesinde açıkta öğrenci kalmayacağını söyledi.

"BU BİR SIRALAMA SINAVI"
Özcan, "Açık Öğretim Fakülteleri herkesi alacak. Üniversite sınavı bir sıralama sınavı. Baraj konulması, sıralama sınavı ile ters. Bırakmak lazım. Puanına göre üniversitesi seçer" diye konuştu.


Yorumlar (2)
karsiyanlal 14 yıl önce
ya milletin sorunu açık öğretim değil onu zaten kolaylıkla kazanıyor miller sen örgün eğitim veren yere yerleştir herkes üniversiteli olsun diyelim hayal görüyorsunuz
blackdiablo 14 yıl önce
ya herkesi üniversiteli yapmak çözüm mü?peki ondan sonra herkese iş bulabilecekmisiniz?ben üniversite mezunuyum öğretmenim ama kpss denen bi sınav yüzünden şuanda burda yorum yazıyorum işimi yapmam gerekirken, millete hikaye anlatmayın yok herkes üniversiteli olacak diye midemi bulandırıyosunuz bizi enayi yerine koyup içinizden gülüyosunuz millet aç yaa!!!!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@