alexa metrics

banner536

Erdoğan, 3 üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanlığınca gerçekleşen atamalara göre 3 üniversiteye rektör atandı. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'na ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Eğitim 05.10.2021, 08:21
Erdoğan, 3 üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanlığı'nın rektör atamalarına ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre; Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Mustafa Berktaş, Niğde Ömer Halis Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Hasan Uslu atandı.
Atama kararları Resmi Gazete'de

Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına ilişkin atama kararları da Resmi Gazete'de yer aldı.​​​​​​

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Milli Eğitim Bakanlığında açık bulunan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Personel Genel Müdürlüğü'ne ise Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik atandı.
 
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı'nda açık bulunan Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne aynı yerde genel müdür yardımcısı olan İsmail Ertüzün getirildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda açık bulunan vergi başmüfettişliklerine ise vergi müfettişleri Birnur Eryol, Emel Aka, Eyyup İnce, Hakan Suha Alan, Murat Serbes, Mustafa Küçükkara, Ramazan Aytekin Eryılmaz, Safinur Öztürk ve Zafer Kütük'ün atamaları yapıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda açık bulunan vergi müfettişliklerine ise yapılan yeterlilik sınavında başarı gösteren 89 vergi müfettiş yardımcısı atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Elazığ İl Müdürü Suat Kenç ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü görevlerinden alındı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@