Bakan açıkladı, okullar ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasıyla ilgili yaptığı son dakika açıklamasında,  "Okulların açılmasıyla ilgili Eylül-Ekim ayları ağır basıyor" dedi.

Eğitim 22.04.2020, 12:46
Bakan açıkladı, okullar ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasıyla ilgili yaptığı son dakika açıklamasında, tarih verdi. "Tüm hazırlıklarımızı yaptık. Yeni eğitim takvimi için çalışmalarımız hazır" diyen Selçuk, "Okulların açılmasıyla ilgili Eylül-ekim ayları ağır basıyor. Ancak Bilim Kurulu'nun tavsiyelerine göre hareket edeceğiz. Net tarih yok" dedi.

İşte Bakan Ziya Selçuk'un açıklamasından satır başları...

- Okulların açılmasında; Temmuz ve Ağustos için planlamamız yok!

- Okulların açılmasıyla ilgili daha çok Mayıs-Haziran ve Eylül Ekim için çalışmalarımız var.

- Okulların açılmasıyla ilgili Eylül-ekim ayları ağır basıyor. Ancak Bilim Kurulu'nun tavsiyelerine göre hareket edeceğiz. Net tarih yok.

LGS'nin ertelenmesi mümkün değil 

- LGS ile tarihin değişmesi şu an değişmesi mümkün değil. Ama çocuklarımıza bir şey demek istiyorum. Motivasyonu bozmayalım, okullar herkes için kapalı. Biz 7 Haziran'daki sınavı elbette erteleriz ancak böyle bir durum şu an yok. 

- LGS sınavının online yapılması sözkonusu değil...

23 Nisan etkinlikleri nasıl yapılacak?

- Biz 23 Nisan için sınıflarda, okullarda etkinlik yapamasak da evde nasıl yapabiliriz diye düşündük. Sabah saat 8.30'da çocuklar adına Anıtkabir'de olacağız. EBA TV'de de 23 Nisan özel yayınımız olacak. 23 Nisan sabahında çocuklarımıza EBA TV2de özel sürprizlerimiz var.

Yorumlar (2)
Tursun 7 ay önce
Sayın bakan tv de 8 sınıf öğrencilerine ingilizce eğitim vwriyorsunuz bana devlet okukunda okuyan ve o öğretmeni anlayan 10 çocuk gösterirmisiniz lütfen beni yanıltın bu ülkede anlıyorum ama konuşamıyorum diye turizm polisi var gooogoogog caminin atkası diye yer tarif ediyor komedi değil gerçek bir kez doğruyu söyliyelim çuvalladık
Tursun 7 ay önce
Sayın bakan büyük hata yapıyorsunuz o rakamdaki öğrencileri ve ailelerini sayarsanız 3 milyon inaanı aokağa dökecekainiz zaten bu rakamın yarısı kadar öğrenci 8 sınıfa geçmeyi bile hak etmemiş bunu sizde biliyorsunuz 4 yıl farklı müfredatta eğitim verip çocukları yeni neail sorularla imtihan ediyorsunuz not ortalaması 95 in altında olan hiç bir öğrenci bu sınavda başarılı olamaz o zaman 1 milyon 500 bin öğrenci neden sokakta olacak 7 haziranda istiyen girsin diyorsun benim oğlum sırf dışarı çıksın diye sın ne olur popilist ol ayınava girecek

Gelişmelerden Haberdar Olun

@