banner491

"Avrasaya Üniversitesi Vakıf Üniversiteleri arasında öne çıkıyor"

Avrasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Özoran'dan açıklama.

"Avrasaya Üniversitesi Vakıf Üniversiteleri arasında öne çıkıyor"
banner492
banner432

Avrasya Üniversitesi’nin Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü, Kalite ve Akreditasyon Koordinatörlüğü ve Uygulama ve Araştırma Merkezleri’nden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Özoran yaptığı açıklamada Avrasya Üniversitesinin öğrenci dostu altyapısı ile vakıf üniversiteleri arasında öne çıktığını söyledi.

Prof. Özoran yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Gelecek yıl 10. Kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan Avrasya Üniversitesi; Pelitli Yerleşkesi, Çimenli Yerleşkesi, Ömer Yıldız Yerleşkesi, Yomra Yerleşkesi, Kaşüstü Yerleşkesi ve Yalı Yerleşkesinden oluşan 6 yerleşkeye sahiptir. Kaşüstü, Çimenli ve Yalı Yerleşkelerindeki alt yapı yatırım faaliyetleri sürmekte olup diğer 3 yerleşkede eğitim-öğretim faaliyetleri devam etmektedir. Yerleşkelere (Kampüslere) dayalı olarak eğitim yapan üniversitemiz, bu özelliği ve sahip olduğu öğrenci-dostu mükemmel fiziki alt yapısı ile vakıf üniversiteleri arasında öne çıkmaktadır. 

Kurulduğu günden bu yana eğitim-öğretimde kalitenin yükseltilmesine büyük ağırlık veren üniversitemiz, 10. Yılına girerken “Yeni Kalite Politikası” çerçevesinde yaptığı planlamayı 2019-2020 Eğitim Öğretim Döneminde uygulamaya koyacaktır. 

Bu bağlamda üniversitemizin Stratejik Planı ve Eylem Planları kalite odaklı olarak gözden geçirilmiş, üniversitemizin bilimsel potansiyelini uygulamaya geçirecek mekanizmalar oluşturulmuştur.

"Avrasaya Üniversitesi Vakıf Üniversiteleri arasında öne çıkıyor"

Üniversitemizin 2019-2020 Araştırma Geliştirme Bütçesi, 33 kat arttırılmışolup, AR-GE süreçlerine ve projelerine verilen güçlü destek artarak sürecektir.

Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projelerine 750 Bin TL destek ayrılmış olup, şu ana kadar 2 adet Bilimsel Araştırma Projesi sonuçlandırılmış, 7 adet yeni Bilimsel Araştırma Projesine finansal destek verilmiştir.

Avrasya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin kurulması için yasal süreç başlatılmış olup, Avrasya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’ne üniversitemiz Pelitli Yerleşkesi içinde ofis binası tahsis edilmiştir. 

Üniversitemiz öğretim üyelerinin Uluslararası İndekslerde taranan bilimsel dergilerde yapacakları yayınlara finansal destek sağlanacaktır.

Üniversitemiz Yomra Yerleşkesinde Orta Öğretim Öğrencileri arasında fen bilimlerine yönelik farkındalık yaratmak amacıyla Fizik Araştırma Laboratuvarı kurulmuş olup, anlaşma yapılan orta öğretim kurumu öğrencileri ile ortak uygulamalar sürmektedir. 

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Doktora Programı 3 İşletme Doktoru mezun vermiş olup, işletme doktora programımız başarıyla devam etmektedir.  

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü İş Sağlığı ve Güvenliği Doktora Programı ilk İş Güvenliği ve Sağlığı Doktorunu mezun vermiş olup, işletme doktora programımız başarıyla devam etmektedir.  

Üniversitemiz bugüne kadar sürdürdüğü yeni öğretim üyesi kazanma politikasını, 2019-2020 Eğitim Öğretim Döneminde de sürdürmeye devam edecektir. Öğretim üyesi temini için sürekli olarak ilana çıkılmakta, ön lisans, lisans ve lisansüstü program, bölüm ve ana bilim dallarımızın öğretim üyesi kadrosu sürekli olarak güçlendirilmektedir."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Karadeniz 61
Karadeniz 61 - 6 ay Önce

Bırakın öne çıkmayı... Önce üniversite olmayı deneyin. Mezunlarınıza ve Okulu bırakanlara bir anket yapın. Cesaretiniz varsa... Kurs görünümlü sözde üniversite...

banner441

banner472