Apolu kitaplar toplatılsın

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 8. sınıflara ücretsiz olarak verdiği İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük kitaplarında bebek katili terörist başı Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarla konu edilmesi Araklı'nın Saadet Partili Belediye Başkanı Ümit Çebi tarafından sert bir

Eğitim 10.09.2008, 22:59
Apolu kitaplar toplatılsın
Milli Eğitim Bakanlığı'nın 8. sınıflara ücretsiz olarak verdiği İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük kitaplarında bebek katili terörist başı Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarla konu edilmesi Araklı'nın Saadet Partili Belediye Başkanı Ümit Çebi tarafından sert bir dille eleştirildi.

Çebi, “ABD ve İsrail'in taşeronluğunu yapan kahpe PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın yakalanma sürecinin Milli Eğitim Bakanlığının okullara ücretsiz olarak dağıttığı kitaplarda yer alması büyük bir gaflettir. Milli Eğitim Bakanlığı'nı bu dikkatsiz davranışından ötürü esefle kınıyorum. Tüyü bitmemiş genç beyinlerimize ABD'nin paketleyip bize gönderdiği APO'nun yakalanma sürecinin büyük bir marifetmiş gibi anlatılması yanlış bir uygulama ve büyük bir gaflettir. Bu kitapların bir an önce toplatılması ve bu gafletten dönülmesi gerekmektedir, bunu yapanlar şehit evlatlarının da okul sıralarında göz yaşları içinde babalarının katilini nasıl ders olarak göreceklerini hiç düşünmediler mi. İfadelerini kullandı.
Yorumlar (2)
nafiz 12 yıl önce
başkan çok güzel yere değinmiş.
osilix 12 yıl önce
Başkan çok doğru bir konuya parmak basmış, kendisini bu duyarlılığından ötürü kutlarım.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@