banner441

2 yeni üniversite!

izmir'de Türkiye Tabipler Vakfı tarafından kurulan üniversite, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsünden oluşacak. Trabzon'da da Maçka imar Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmet Vakfı tarafından Avrasya

Eğitim 10.12.2010, 15:09
2 yeni üniversite!

izmir'de Türkiye Tabipler Vakfı tarafından kurulan üniversite, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsünden oluşacak.

Trabzon'da da Maçka imar Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmet Vakfı tarafından Avrasya Üniversitesi kuruldu. Üniversite, Fen-Edebiyat Fakültesi, iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsünden oluşacak.

Öte yandan, Resmi Gazete'de yayımlanan kanunda, askerlik kanunun 77. maddesine dayanarak eklenen bir fıkra da yer aldı. Buna göre, askerlik hizmeti sırasında anne, baba, kardeş, eş veya çocuğu vefat eden erlere, istemeleri halinde 10 gün izin verilebilecek. izin, askerlik hizmetinden sayılacak.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
fatihten 9 yıl önce
bu gün cumhurbaşkanı yedi üniversiteye rektör atadı, Erzurum Teknik Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Konya Üniversitesi, nerede bizim ikinci üniversitemiz, Trabzonda üniversite varken oralarda lise bile yoktu, Trabzonu böyle küçülttünüz, sekiz vekilimiz nüfustan göçten altıya indi, durmak yok
Ahmert 9 yıl önce
birazda trabzonun uanki durumuna neden olanlar kendimizde arasak. Eskiden trabzon ne kadar kültürlü bir şehirdi haberin var mı ? bugüne bak bide. Milletin işi gücü serserilik. Tiyatroya gidene süt gözüyle bakılıyor bunu bana açıkla. Evet ktü 4. havaalanı ise 3. en eski yapılar türkiyede. Her yatırım trabzona yapılamaz ya. Demem o ki burda üniversite açılmadı diye şuana kadar altında kötü niyet aranmamalı. Kaldıki vakıf üniversitesine dışardan gelecek insan sayısı çok çok az olur. En iyi ihtimal çevre illerden. Millet aynı paraya istanbul ankara izmir arken trabzonu mu seçecek ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@