"150 bin öğretmen açığı var"

Koncuk yaptığı yazılı açıklamada, ''Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in öğretmen açığı olmadığında ısrar etmesine rağmen Bakanlığın Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın'ın öğretmen açığının 140 bin olduğunu açıkladığını'' kaydetti. Bakan Çelik'in öğret

Eğitim 14.11.2008, 15:48
Koncuk yaptığı yazılı açıklamada, ''Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in öğretmen açığı olmadığında ısrar etmesine rağmen Bakanlığın Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın'ın öğretmen açığının 140 bin olduğunu açıkladığını'' kaydetti.

Bakan Çelik'in öğretmen açığının ne kadar olduğu konusunda rakamlar vermekten kaçındığını savunan Koncuk, açıklamasında şunları kaydetti:

''Bakan Çelik istese de istemese de Türkiye'de öğretmen açığı vardır. Atanan öğretmen sayısının ihtiyacı karşılamadığı bir gerçektir.

Bugün Türkiye'de en az 150 bin öğretmen açığı vardır. Sadece Erzurum'da 2 bin 800 öğretmen ihtiyacı bulunmaktadır. (Türkiye'de öğretmen açığı yoktur) iddiasında olanların 100 binin üzerinde ücretli öğretmen görevlendirmesini de neye göre yaptıklarını açıklaması gerekmektedir. İşsiz öğretmen sayısı ise 190 bindir.''


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
kaankarahan 13 yıl önce
yıllardır kpss ye girip atanamayan bir öğretmenim.hayatımdan okumuş olduğumdan binpişmanım geçen yıllara gençliğime yanıyorum.
akis 13 yıl önce
Yer yerinden oynattık. Fakat bizim yerel basın tepkisiz anlam veremedik ya neyse..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@