10 Bin Öğretmen Atanacak

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bugün 25 bin öğretmene ihtiyaç duyulduğunu, 10 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını yapacaklarını açıkladı.OKS bu yıl son kez yapılacak, ÖSS sistemi değiştirilecek, olgunluk sınavı yapılacak. Yeni anayasa kapsamında YÖK'ü

10 Bin Öğretmen Atanacak

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bugün 25 bin öğretmene ihtiyaç duyulduğunu, 10 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını yapacaklarını açıkladı.

OKS bu yıl son kez yapılacak, ÖSS sistemi değiştirilecek, olgunluk sınavı yapılacak. Yeni anayasa kapsamında YÖK'ün yapısı da değiştirilecek.

Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı'nda 2007-2008 eğitim-öğretim yılı başlangıcı nedeniyle basın toplantısı düzenledi.

Son günlerde ne kadar öğretmen ihtiyacı olduğu konusunun tartışıldığını anımsatan Çelik, bu konuda farklı yorumlar yapıldığını ifade etti.

Çelik, "bugün itibariyle ihtiyaç duyulan öğretmen sayısının 25 bin olduğunu belirtirken, branş öğretmenliğinde de 12 bin fazlalık bulunduğunu" kaydetti.

Hüseyin Çelik, geçen günlerde 30 bin öğretmen ataması yaptıklarını, önümüzdeki günlerde de 10 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapacaklarını bildirdi.

Atamaların ihtiyaca göre yapılacağını anlatan Çelik, en fazla atamanın sırasıyla İstanbul, Şanlıurfa, Van, Hakkari ve Ağrı illerine yapılacağını dile getirdi.

Çelik, Şırnak, Hakkari, Iğdır, Ardahan, Gümüşhane, Bayburt, Bartın, Yalova ve Tunceli'de 9 yeni üniversitenin açılacağını da bildirdi.

Muhalefete eleştiri

Hüseyin Çelik toplantıda ayrıca, "Hükümetimizin muhafazakar yapısından yola çıkarak özellikle dini konularında bize karşı muhalefet stratejisi geliştirilmesi kabak tadı vermiştir" dedi. Çelik, bu muhalefet stratejisini haksız bulduğunu söyledi

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler