banner491

Yunanistan Türkiye'ye sığınıyor

Toplam 360 milyar Euro’luk dış borcuyla Avrupa’yı sallayan Yunanistan, uygulamaya koyduğu kemer sıkma politikalarına ve 120 milyar Euro’luk desteğe rağmen krizi aşamayınca, Yunan vatandaşları çareyi Türkiye’de aramaya başladı. İşsizliğin yüzde 12 seviyele

Yunanistan Türkiye'ye sığınıyor

Toplam 360 milyar Euro’luk dış borcuyla Avrupa’yı sallayan Yunanistan, uygulamaya koyduğu kemer sıkma politikalarına ve 120 milyar Euro’luk desteğe rağmen krizi aşamayınca, Yunan vatandaşları çareyi Türkiye’de aramaya başladı. İşsizliğin yüzde 12 seviyelerinde dolaştığı Yunanistan’da her gün yüzlerce Yunanlı, İstanbul Başkonsolosluğu’na iş başvurusu için sıraya girdi. Türkiye’nin AB’ye girmesine sürekli engel çıkaran Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Müşavirliği ile Selanik’teki Kuzey Yunanistan Türk-Yunan Ticaret Odası’ndan edinilen bilgilere göre işsiz Yunanlar konsolosluğun yanı sıra Türk-Yunan Ticaret Odası’na da 300 Euro’ya bile razı olarak iş başvurusunda bulunuyor.

Atina’da yayımlanan ‘Elefteros Tipos’ gazetesi, son dönemde yaşanan ekonomik kriz kaynaklı ‘göç dalgası’ çerçevesinde, birçok Yunanlı’nın ülke dışında iş bulmak amacıyla, yalnızca Batı Avrupa ülkelerinde değil, Türkiye ve Kıbrıs’taki ‘kapıları çaldıklarını’ yazdı.

Son dönemde gerçekleşen ‘kaçışın’ sadece eğitimli kişiler arasında olmadığı belirtilen haberde, uzmanlığı bulunmayan onlarca işçinin, her gün, Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu, Kıbrıs’taki (Rum) iş bulma büroları ve Avustralya’daki soydaş derneklerini doldurdukları kaydedildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
kuzey yıldızı
kuzey yıldızı - 9 yıl Önce

bilselerdi bu hallere düşeceklerini bizimle it dalaşına girerlermiydi...

AC
AC - 9 yıl Önce

Kurban olduğum Rab'bim Türklere tarihte maddi manevi zulmeden zalimlerin üstesinden en iyi şekilde sen gelirsin.Kuzey yıldzı kardeşiminde dediği gibi bilselerdi bizimle it dalaşına girerler miydi...Yakında bizlerden çaldıkları ON İKİ ADAYIDA borçları yüzünden bizlere satmak zorunda kalacaktırlar.İşte o zaman herkes bir kere daha Türklerin nasıl bir millet olduğunu görecektir...

SIRADAKİ HABER

banner441

banner495