vardallar

Yezidi Katlimanında 500 Ölü

Irak'ın kuzeyinde dün, Yezidilerin yerleşim bölgelerini hedef alan eş zamanlı düzenlenen 4 intihar saldırısında ölenlerin sayısını bazı yerel yetkililer 500 kişi olarak açıklıyor.Köyde yerle bir olan olan kerpiç evlerin enkazları altından çıkarılan cesetl

Dünya 16.08.2007, 07:26
Yezidi Katlimanında 500 Ölü

Irak'ın kuzeyinde dün, Yezidilerin yerleşim bölgelerini hedef alan eş zamanlı düzenlenen 4 intihar saldırısında ölenlerin sayısını bazı yerel yetkililer 500 kişi olarak açıklıyor.

Köyde yerle bir olan olan kerpiç evlerin enkazları altından çıkarılan cesetlerle ölü sayısı, en son Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin sağlık bakanı Zeyan Osman tarafından 250 olarak açıklanmıştı. Osman, yaralı sayısını da 350 olarak bildirmişti.

Ninova vilayetindeki iki Yezidi köyüne düzenlendiği kaydedilen saldırıyla ilgili bölgedeki bir güvenlik yetkilisi, bir hastane yetkilisi ve bir Iraklı askeri yetkili, ölenlerin sayısının 500'ü bulduğunu, 350 kişinin yaralandığını söylediler.

Yerel ve askeri yetkililer, Yezidileri hedef alan intihar saldırılarının 4 bomba yüklü kamyonla eş zamanlı olarak Kathaniye ve Adnaniye köylerinde düzenlendiğini belirttiler.

Bölgeden gelen haberlerde, bu rakamların bağımsız kaynaklarca doğrulanma olanağı bulunmadığı, tehlikeli olan bölgede sokağa çıkma yasağı olduğu, ölen ve yaralıların çevredeki birkaç kentteki hastanelere nakledildiği belirtildi.Yorumlar (1)
kocaçinar 14 yıl önce
Batı Emperyalizmine karşı, Petrol zengini araplar elindeki güçlü silah olan petrol anbargosunu kullanabilirler.ama malesef bunuda yapamıyorlar. Adı konmamış bebelerin katledilmesine bile duyarsızlar. Türkiye her zaman önde gidiyor. Zaten Araplar ne zaman bizi desteklediler? Onların İngiliz Ravrns ABD conileri Fransız rejonerleri İsrail kan kardeşleri var onlara gösterdiği samimiyeti bırak dostluk bile göstermediler. Kıbrısta Terörle mücadelede hep yalnız kaldık. Bakın yatırımları ABD AB bulunuyor kendi elleriye kardeşlerinin ölümüne sebep olup seyirci kalıyorlar. Nerede o ARAP BAAS çıları Türkiyeye başınız sıkışınca dost oluyor rahatlayınca düşman oluyoruz Araplar İsraillere kızıyor ama birde kendinize bakın farkı kendiniz karar verin.Siz İngilizlere israil kavmiyle işbirliği ile OSMANLIYI arkadan vurdunuz.Siz kendi elinizle kardeşinizin katiline ortak oldunuz.Hala ibret almadınız Müslüman Müslümanın kardeşidir ama siz hala kardeş katilisiniz Filistine yıllarca göz yumdunuz. Şimdide İrak'a..Sırça köşklerde oturan Petrol şehyleri.Unutmayın sırada sizin olmadığınızı kimse garanti edemez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@