Uluslararası müdahaleye ihtiyacı var

Dünya Sağlık Örgütü Ortadoğu Direktörü Alvan, "Gazze'nin muhtemel sağlık felaketinden kurtarılması için uluslararası müdahaleye ihtiyacı var" dedi.Dünya Sağlık Örgütü Ortadoğu Direktörü Ala Alvan, Gazze Şeridi'nin muhtemel sağlık felaketinden kurtarılması

Dünya 11.08.2014, 22:35
Uluslararası müdahaleye ihtiyacı var

Dünya Sağlık Örgütü Ortadoğu Direktörü Alvan, "Gazze'nin muhtemel sağlık felaketinden kurtarılması için uluslararası müdahaleye ihtiyacı var" dedi.


Dünya Sağlık Örgütü Ortadoğu Direktörü Ala Alvan, Gazze Şeridi'nin muhtemel sağlık felaketinden kurtarılması için acilen uluslararası müdahaleye gereksinim duyduğunu söyledi.

Alvan, Filistin uzlaşı hükümetinin Sağlık Bakanı Cevad Avad ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, "Gazze'nin sağlık felaketinden kurtarılması için uluslararası müdahaleye ihtiyacı var. Eğer durum böyle devam ederse bu felaketin en büyük tezahürü, uzun zamandır bölgede görülmeyen hastalıkların geri gelmesi ve sağlık sisteminin tamamen çökemesi olacaktır" dedi.

Gazze'de elektrik ve su kesintileri, ev, hastane, sağlık merkezleri ve sığınma evlerindeki yıkım sonucu bölgenin sağlık alanında büyük bir tehditle karşı karşıya kaldığını belirten Alvan, "Gazze felaket bölgesidir. Yüzlerce kişi, burada bulunmayan tıbbi uzmanlık alanlarına ihtiyaç duymaktadır. Bu durum acilen uluslararası müdahaleyi gerektirmektedir" diye konuştu. 

Cevad Avad da İsrail'in saldırılarında yaralanan 70'e yakın kişinin tedavileri için en geç yarın sabah Türkiye'ye gönderileceğini kaydetti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@