"Türkiye teröristlere destek veriyor"

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türk hükümetinin “teröristlere sağladığı destek nedeniyle Suriye’de halkın katledilmesinde doğrudan rolünün olduğu” iddiasında bulundu. Esad, İran merkezli Nassim Uluslararası Haber Ajansı ile yaptığı mülakat sırasında ül

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türk hükümetinin “teröristlere sağladığı destek nedeniyle Suriye’de halkın katledilmesinde doğrudan rolünün olduğu” iddiasında bulundu. 

Esad, İran merkezli Nassim Uluslararası Haber Ajansı ile yaptığı mülakat sırasında ülkesinde durumun ciddileşmesinden yabancıların “müdahalesini” sorumlu tuttu. Ankara’ya ağır eleştirilerde de bulunan Esad, “Türk hükümeti, Suriyeli halkın katledilmesinde doğrudan rol oynuyor” dedi. 
 
Suriye’nin her zaman Türk halkıyla ilişkilerine önem verdiğini vurgulayan Esad, “Türk halkı, gelişmelerin adeta birinci gününden beri bize desteğini beyan etti ve medyaya, propaganda kampanyasına ve yapılan büyük harcamalara rağmen hiç bir zaman bu yoldan ayrılmadı diye konuştu.
 
İRAN'DAN DESTEK
 
İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in danışmanlarından Ali Ekber Velayeti, Esad’ın devrilmesinin Tahran’ın “kırmızı çizgisi” olduğunu söyledi. Velayeti, İran’ın görüşüne göre Esad’ın devrilmesinin İsrail’e karşı direniş hattının kırılması anlamına geldiğini belirtti.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
adil türk
adil türk - 7 yıl Önce

Ülkenin ekonomik durumu hiç te iyi değil.Her şeyin üzerini Kapatmaya çalışıyorlar.

Suriyedeki katliyamlarda Türkiyeninde dolaylı katkıları kesin var.

SIRADAKİ HABER