Trump'dan şok açıklamalar

Trump'tan dünyada 'savaş' çıkartacak' açıklamalar!

Trump'dan şok açıklamalar

ABD Başkanı Trump, Rusya ile imzalanan Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan çekileceklerini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin, Rusya ile  imzaladığı "Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması"ndan çekileceğini açıkladı. 

Trump, Nevada eyaletinde yaptığı seçim konuşmasının ardından,  gazetecilere Rusya ile ülkesi arasında imzalanan "Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler  Anlaşması"na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Trump'tan Kaşıkçı açıklaması: Cevapları bulana kadar tatmin olmayacağım

Rusya'nın anlaşmayı ihlal ettiğini savunan Trump, "Yıllardır ihlal  ediyordu ve (önceki) Başkan Barack Obama'nın neden bu konuyu müzakere etmediğini  ya da neden anlaşmadan çekilmediğini bilmiyorum." diye konuştu.

Rusya'nın, nükleer bir anlaşmayı ihlal etmesine ve ABD'nin izin  vermediği silahları yapmasına müsaade etmeyeceklerini belirten Trump, "Biz  anlaşmada kalan taraf olduk ve anlaşmaya saygı gösterdik ancak Rusya ne yazık ki  bu anlaşmaya saygı göstermedi bu nedenle anlaşmayı feshedeceğiz, anlaşmadan  çekileceğiz." ifadesini kullandı.

Trump, Rusya ve Çin'in yeni bir anlaşmayla gelmediği takdirde ABD'nin  kendi silahını üreteceğini söyledi.

ABD ile bu ülkenin Avrupa ve Uzak Doğu'daki müttefiklerini korumayı  amaçlayan Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması, 1987'de Washington'da  imzalandı.

Anlaşma, Rusya ve ABD'nin menzili 300-3400 mil olan karadan atılan  güdümlü füzesi almasını, üretmesini ya da test etmesini yasaklıyor. ABD, Rusya'yı  sık sık bu anlaşmayı ihlal etmekle suçluyordu.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 09:48


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner426

banner443

banner441