Talabani'den Erdoğan'a Kutlama

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, Türkiye'de yapılan seçimlerden zaferle çıkan Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a kutlama mesajı gönderirken, iki ülke arasındaki tarihsel ilişkilerin geliştirilmesini istedi.

Talabani'den Erdoğan'a Kutlama

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, Türkiye'de yapılan seçimlerden zaferle çıkan Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a kutlama mesajı gönderirken, iki ülke arasındaki tarihsel ilişkilerin geliştirilmesini istedi. Talabani, geliştirilecek ilişkiler sayesinde, Irak ve Türkiye başta olmak üzere Ortadoğu'nun barış ve istikrarına büyük katkısı olacağını söyledi.


Talabani'nin lideri olduğu Kürdistan Yurtsever Birliği'nin internet sitesi Pukmedia'ya göre, Irak Devlet Başkanı, seçimlerinden zaferle tek başına ikinci kez iktidara gelmeyi başaran AKP ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a bir kutlama mesajı gönderdi. Talabani, kutlama mesajında, şöyle dedi:

“Türkiye tarihinde eşi görülmemiş bu seçimlerde dost ve kardeş Türkiye halkı, partiniz AKP'ye zafer tacı ile ödüllendirdi. Sizi, partinizi ve dost Türkiye halkını kutluyorum. Halkınızın size vermiş olduğu bu güvene layık biri olduğunuzdan kuşkumuz yoktur. Ekonomik, siyasi ve demokratik konularda Türkiye'nin örnek bir ülke olabilmesi açısından size verilen bu görev ve emaneti demokrasi kervanında en iyi şekilde yerine getireceğinize inanıyoruz. Ortadoğu'ya hayır ve bereket getirecek iki dost ülke, Irak ve Türkiye arasında var olan tarihsel ilişkileri geliştirelim. Geliştirilecek ilişkiler sayesinde, Irak ve Türkiye başta olmak üzere tüm Ortadoğu barışı ve istikrarına büyük katkısı olacak, terör ve şiddeti de ortadan kaldıracaktır. Tarihsel ilişkilerimiz, demokratik gelişmelerin önünü de açacaktır. Birkez daha AKP'nin seçimlerde zaferle çıkması vesilesiyle sayın Başbakan Erdoğan'ı kutluyor, yeni görevinde başarılar diliyorum.”

 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler