Suriye'nin başkenti Şam'da çatışma

Suriye'nin başkenti Şam, güne şiddetli bir patlamayla uyandı. Baramke bölgesindeki patlamanın ardından yoğun silah sesleri yükseldi.Yerel aktivistler ve görgü tanıkları, patlamanın ardından bölgeden yoğun silah seslerinin yükseldiğini, başkent semalarında

Dünya 16.10.2012, 11:08
Suriye'nin başkenti Şam'da çatışma

Suriye'nin başkenti Şam, güne şiddetli bir patlamayla uyandı. Baramke bölgesindeki patlamanın ardından yoğun silah sesleri yükseldi.

Yerel aktivistler ve görgü tanıkları, patlamanın ardından bölgeden yoğun silah seslerinin yükseldiğini, başkent semalarında bir savaş uçağının da keşif yaparken görüldüğünü bildirdi.

Aktivistler, patlamada ölü ve yaralıların olup olmadığına ilişkin bilgi vermezken, olayla ilgili resmi kaynaklardan henüz açıklama yapılmadı.

Öte yandan Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), İdlib'in Maarretu Numan ilçesi ile Halep'in birçok semtinde şiddetli patlamaların meydana geldiğini belirtti. Patlamalarda ölü ve yaralıların olup olmadığı hakkında bilgi verilmedi.

Yorumlar (1)
ELMAS ŞAN 8 yıl önce
şam diyarı hep evliyalar sahabeler diyarı nureddini zengilerin bilali habeşilerin diyarı suriye halkının yüzde doksanı iyi ehli sünnet mülüman.. katil nusayri pisliği esad ve destekleyicilerini allalu teala kahreylesin perişan eylesinSen de yorumunu yaz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@