Suriye'deki krize Çin'den açıklama

 Çin, bölgedeki durumu "son derece karışık ve hassas" olarak değerlendirdi. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hong Ley, Çin'in hadiseyi yakından izlediğini belirterek bölgedeki durumu "son derece karışık ve hassas" olarak niteledi.İlgili tarafların hadiseni

Dünya 25.06.2012, 11:24
 Suriye'deki krize Çin'den açıklama

 

Çin, bölgedeki durumu "son derece karışık ve hassas" olarak değerlendirdi.

 

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hong Ley, Çin'in hadiseyi yakından izlediğini belirterek bölgedeki durumu "son derece karışık ve hassas" olarak niteledi.

İlgili tarafların hadisenin diplomatik yollardan çözümü için çaba harcamaları gerektiğini söyleyen Hong, taraflara gerilimi daha da tırmandıracak eylemlerden kaçınmaları çağrısında bulundu. 

 

Mısır'daki seçimler hakkında da kısa bir yorum yapan sözcü, Çin'in Mısır'ın bağımsız seçimine saygı gösterdiğini ve Muhammed Mursi'yi kutladığını kaydetti.

 

Çin'in ve Mısır'ın geleneksel bir dostluğu olduğunu belirten Hong, iki ülke arasındaki ilişkilerin kazan-kazan şeklinde devam edeceğini ifade etti.

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
ihsan sabri akarsu 9 yıl önce
nizden baska herkes konusuyor...
selimcan 9 yıl önce
tunus gitti elden, libya gitti, mısır gitti de nedir kendi vatandaşını öldüren bu eset denilen adama dünyanın bu kadar destek vermesinin anlamı.

adam da adam olsa. fasulya sırığı aptal suratlı bir herif... bu işte en büyük kabahatlı, suriyeye çok büyük destek veren irandır. isminiz iran islam cumhuriyeti, peki neden libyaya, mısıra, tunusa destek vermediniz diye soranlara ne cevap vereceksiniz..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@