Suriye'de kan durmuyor: 106 ölü

Suriye'de ordu birliklerinin, muhaliflerin yoğun olduğu kentlere ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda, ölenlerin sayısının 106'ya yükseldiği bildirildi.Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), başkent Şam'ın banliyölerinde 53, Deyru'z Zor

Dünya 30.09.2012, 20:35
Suriye'de kan durmuyor: 106 ölü

Suriye'de ordu birliklerinin, muhaliflerin yoğun olduğu kentlere ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda, ölenlerin sayısının 106'ya yükseldiği bildirildi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), başkent Şam'ın banliyölerinde 53, Deyru'z Zor'da 36, Halep'te 6, Humus'ta 3, Dera'da 3, Hama ve İdlib'te 2 ve Haseke kentinde bir kişi olmak üzere ülke genelindeki olaylarda ölü sayısının 106'ya çıktığını duyurdu.
 
Ülkenin kuzeyinde yer alan ve Mardin'in Nusaybin ilçesinin karşında yer alan Kamışlı kentinin batısındaki hava istihbarat merkezine bomba yüklü araçla saldırı gerçekleştirildiğini kaydeden Şam Haber Ağı, patlama sebebiyle şehirde birçok evin hasar gördüğünü dile getirdi.
 
Halep ve başkent Şam'ın bazı banliyölerinde Özgür Suriye Ordusu ile Esed birlikleri arasında sokak çatışmalarının yaşandığını ve ordunun kentin banliyölerini helikopterlerle bombaladığını aktaran SNN, güvenlik güçlerinin Rakka'nın Tel Ebyad ilçesini uzaktan top ateşine tuttuğuna işaret etti.
 
Bu arada Suriye resmi haber ajansı SANA, Kamışlı'da bir ''teröristin'' kum yüklü araçla kendini havaya uçurması olayında 4 sivilin öldüğünü duyurdu.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@