Sınır saldırısını soruşturacak

 Bakanlar kurulu üyeleriyle bir araya gelen Süleyman, Suriye savaş uçaklarının sınır bölgesine saldırısının detaylarına ilişkin soruşturma başlatılması talimatı verdi. Suriye savaş uçakları, dün sabah Suriye-Lübnan sınırından 500 metre içerde yer alan Ars

Dünya 18.09.2012, 11:24
Sınır saldırısını soruşturacak

 

Bakanlar kurulu üyeleriyle bir araya gelen Süleyman, Suriye savaş uçaklarının sınır bölgesine saldırısının detaylarına ilişkin soruşturma başlatılması talimatı verdi.
 
Suriye savaş uçakları, dün sabah Suriye-Lübnan sınırından 500 metre içerde yer alan Arsal bölgesinde boş arsaları üç dakika süreyle bombalamış, saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmamıştı.
 
Toplantı sonrası basına yaptığı açıklamada, Hz. Muhammed'e hakaret içeren film konusuna da değinen Süleyman, “Batı'nın inandığı medeniyet değerleriyle çeliştiğini, filmin inanç özgürlüğü ve insan haklarına aykırı olduğunu” belirtti.
 
Bu tür olayların tekrar yaşanmaması için uluslararası yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğine işaret eden Mişel Süleyman, “Halkların inandığı dinlere ve peygamberlere hakaret edilemeyeceğini” vurguladı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@