Sel Dünya'yı Vuruyor

Bangladeş ve Hindistan'ın kuzeyini etkisi altına alan muson yağmurları ve sellerde 19 milyon kişinin evinden olduğu, ölenlerin sayısının 178'e çıktığı bildirildi.Hükümet verilerine göre, Hindistan'da 14 milyon, Bangladeş'te de 5 milyon kişi seller yüzünde

Sel Dünya'yı Vuruyor

Bangladeş ve Hindistan'ın kuzeyini etkisi altına alan muson yağmurları ve sellerde 19 milyon kişinin evinden olduğu, ölenlerin sayısının 178'e çıktığı bildirildi.
Hükümet verilerine göre, Hindistan'da 14 milyon, Bangladeş'te de 5 milyon kişi seller yüzünden evsiz kaldı. Şimdiye kadar Hindistan'da 132 kişi ölürken Bangladeş'te 46 kişi hayatını kaybetti.

Güney Asya'da muson sezonu hazirandan eylüle kadar sürüyor. Geçen yıl muson zamanı bölgede binden fazla kişi hayatını kaybetmişti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber veya diğer kategorilerdeki haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Trabzon haberleri içerisinde yada diğer tüm haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler