Rusya'ya ait savaş uçağı düştü

 Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Su-27 avcı uçağının olağan eğitim uçuşu sırasında, Besovets Hava Üssü yakınındaki ormanlık alana düştüğü belirtildi. Uçaktaki pilot fırlatma koltuğunu vaktinde çalıştırarak kazadan sağ kurtulmayı başaran 2

Dünya 28.06.2012, 18:48
Rusya'ya ait savaş uçağı düştü

 

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Su-27 avcı uçağının olağan eğitim uçuşu sırasında, Besovets Hava Üssü yakınındaki ormanlık alana düştüğü belirtildi.

 

Uçaktaki pilot fırlatma koltuğunu vaktinde çalıştırarak kazadan sağ kurtulmayı başaran 2 mürettebatın bir helikopterle kaza bölgesinden alındıkları ifade edilen açıklamada, hava üssündeki Su-27 filosuna, konuya ilişkin soruşturma sona erene kadar uçuş görevi verilmeyeceği bildirildi.

 

Çift motorlu Su-27 tipi avcı uçağı, hizmete girdiği 1980'li yıllardan itibaren eski Sovyetler Birliği ve daha sonra da Rusya Hava Kuvvetleri'nin başlıca unsuru haline geldi. 

 

Su-27'ler ile bu tip uçakların çeşitli modelleri Rusya tarafından dünyanın geniş bir kesimine ihraç ediliyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@