alexa metrics

banner536

Rus Gemisi 900 Ton Altınla Kayboldu

Rusya'nın uzak doğusundaki Okhotsk denizinde 900 ton altın cevheri yüklü gemi sırra kadem bastı.Rusya'nın uzak doğusu Okhotsk denizinde şiddetli fırtınada 9 kişilik mürettebatı ile birlikte kaybolan gemide 900 ton altın cevheri yüklü olduğu açıklandı. Dün

Dünya 29.10.2012, 15:13
Rus Gemisi 900 Ton Altınla Kayboldu

Rusya'nın uzak doğusundaki Okhotsk denizinde 900 ton altın cevheri yüklü gemi sırra kadem bastı.

Rusya'nın uzak doğusu Okhotsk denizinde şiddetli fırtınada 9 kişilik mürettebatı ile birlikte kaybolan gemide 900 ton altın cevheri yüklü olduğu açıklandı. Dün sabahtan itibaren bağlantı sağlanamayan Amurskaya kuru yük gemisindeki cevherin değerinin yaklaşık 250 milyon dolar olduğu belirtiliyor.
 
Acil sinyali gönderdikten sonra kaybolan gemiyi bulmak için Novik adlı tanker ve iki balıkçı teknesi arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Ağır hava koşulları ve fırtına nedeni ile Be-200 kurtarma uçağı çalışmalarına ara verdi.
 
Olayla ilgili yapılan ilk soruşturmada geminin güvenlik kurallarını ihlal etmediği belirlendi.
 
Uzak Doğu Ulaşım Departmanı'ndan yapılan açıklamada, "Kuru yük gemisi Kiran limanından Okhotsk limanına doğru hareket ediyordu. Gemide 700 ton altın cevheri yüklüydü. Mürettebat ise 9 kişi idi." bilgisi verildi. Basında yer alan ilk haberlerde mürettebatın 11 kişi olduğu belirtilmişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@