Reza Zarrab, Trump’a yakın isimlerle anlaştı

Reza Zarrab ABD Başkanı Trump'a yakın isimleri savunma ekibine dahil etti.

Dünya 28.03.2017, 08:11
Reza Zarrab, Trump’a yakın isimlerle anlaştı
ABD’nin İran’a karşı uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamaları ile New York’ta tutuklu olarak yargılanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab, ABD Başkanı Donald Trump’a yakınlığı ile bilinen eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani ile eski ABD Adalet Bakanlarından Michael Mukasey’i avukat olarak savunma ekibine kattı.

New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bahara’nın, istifa etmediği için görevden alınmasının ardından vekaleten bu göreve getirilen Joon Kim, davaya bakan Yargıç Richard Berman’a sunduğu dilekçede, Giuliani ve Mukasey’in, Reza Zarrab’ın avukatları olarak savunma takımına katıldıklarını belirtti. Zarrab’ın avukatlarından Benjamin Brafman, Giuliani ve Mukasey’in duruşmalara katılmayacaklarını ancak konunun hukuksal ve yasal yönleri üzerinde çalışacaklarını söyledi.

Geçen yıl Mart ayında Miami’de gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Reza Zarrab, halen New York Metropolitan Cezaevinde yatıyor. Zarrab hakkında 75 yıl hapis cezası isteniyor. 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@