7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Papandreu Siyasetten Çekiliyor

 Ülkesi Yunanistan'ın yaşadığı ağır ekonomik kriz nedeiyle birkaç ay önce Başbakanlık görevini bırakan Papandreu, şimdi de partisi PASOK'un genel başkanlığından çekiliyor.Avrupa'yı saran ekonomik krizin merkezindeki ülke Yunanistan'da, siyasi arena da dur

Dünya 04.01.2012, 22:31
Papandreu Siyasetten Çekiliyor

 

Ülkesi Yunanistan'ın yaşadığı ağır ekonomik kriz nedeiyle birkaç ay önce Başbakanlık görevini bırakan Papandreu, şimdi de partisi PASOK'un genel başkanlığından çekiliyor.

Avrupa'yı saran ekonomik krizin merkezindeki ülke Yunanistan'da, siyasi arena da durulmuyor.

Geçtiğimiz kasım ayında, ekonomik krizle tek başına mücadele edemeyeceği gerekçesiyle Başbakanlık koltuğunu 3 partili koalisyon hükümetine bırakan Papandreu, parti genel başkanlığını da bırakıyor.

Papanderu bu açıklamayı, partisi PASOK'un bugün yapılan siyasi konsey toplantısında yaptı.

Papandreu toplantıda, PASOK'un yeni başkanının erken seçimlerden önce belirlenmesini önerdi.

Papandreu konuşmasında, ne önümüzdeki seçimlerde ne de PASOK'un haziran ayında yapılacak olağan kongresinde aday olma niyetinde olduğunu söyledi.

Papandreu'nun, babasının 1973'te kurduğu partinin liderliğini bırakmaya hazırlığı karşısında, PASOK'un kurucu üyelerinin nasıl bir tavır takınacağı merak ediliyor.

Parti genel başkanlığı için adaylığını koyan 4 isim arasındaki Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Evangelos Venizelos ise en güçlü aday durumunda.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@