Otomobil devine polis baskını

Otomobil devi Mercedes'e polis baskın yaptı.

Dünya 23.05.2017, 17:37
Otomobil devine polis baskını

Alman otomobil devi Mercedes Benz tesisleri dizel skandalı sonrasında aranıyor. Stuttgart Savcılığı tarafından yürütülen emisyon skandalı kapsamında Mercedes’in dört ayrı eyaletteki 11 tesisinde arama yapılıyor.


Polis ve savcılık tarafından yapılan açıklamada Baden-Württemberg, Berlin, Saksonya ve Aşağı Saksonya eyaletlerindeki Mercedes Benz tesislerinde 23 savcı ve 230 polisin katıldığı operasyonla emisyon değerlerinde oynama iddialarına ilişkin delil aranıyor.

Mercedes dizel skandalı kapsamında gerçekleştirilen aramaları doğrularken, ayrıntı vermekten kaçındı. Bild gazetesi ise, soruşturmanın hedefinde üst düzey yöneticiler bulunmadığını yazdı.

Savcılık Mart ayında Mercedes çalışanları hakkında dizel skandalı kapsamında soruşturma yapılacağını duyurmuştu. Savcılıkla işbirliği yapılacağını açıklayan Mercedes, manipülasyon iddialarını reddediyor.

Dizel skandalı bir başka Alman otomobil devi olan Volkswagen’in 2015 yılında dünya çapında milyonlarca otomobilin emisyon değerlerini özel bir programla düşük gösterdiğinin ortaya çıkmasıyla gündeme oturmuştu.

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Süleyman Özmen 4 yıl önce
Almanya daha halâ Amerika tarafından işgal altında olduğu için Aimanyaya aba altında sopa gösteriyor benim çizdiğim yoldan saparsan Volkwagen de yaptığım gibi Mercedes'ide bir oyun kurgulayıp para cezasını keserim diyor ve kesiyorda

Gelişmelerden Haberdar Olun

@