7m

7m

hyundai

tamfinans

Oscarlı oyuncu Müslüman olacak

Oscar ödüllü ünlü oyuncu Liam Neeson, İstanbul'da dinlediği ezandan çok etkilenerek Müslüman olmaya karar verdi.Oscar ödüllü ünlü oyuncu Liam Neeson, 'Taken 2' filminin çekimleri için bulunduğu İstanbul'da dinlediği ezandan çok etkilendiğini belirterek, M

Dünya 25.01.2012, 11:09
Oscarlı oyuncu Müslüman olacak

Oscar ödüllü ünlü oyuncu Liam Neeson, İstanbul'da dinlediği ezandan çok etkilenerek Müslüman olmaya karar verdi.

Oscar ödüllü ünlü oyuncu Liam Neeson, 'Taken 2' filminin çekimleri için bulunduğu İstanbul'da dinlediği ezandan çok etkilendiğini belirterek, Müslüman olmayı düşündüğünü açıkladı.

İngiliz The Sun gazetesi, 59 yaşındaki Hollywood yıldızının Katolik inancını bırakarak Müslüman olabileceğini yazdı. Gazetedeki habere göre, geçtiğimiz aralık ayında 'Taken 2' filminin çekimleri için İstanbul'da bulunan Kuzey İrlandalı oyuncu, ezandan çok etkilendiğini itiraf ederek "Ezan sesi ilk hafta beni deli ediyordu ancak daha sonra kendimi bulmamı sağladı, bu en güzel şey" dedi.

CAMİLERDEN ETKİLENDİ

İstanbul'daki camilerden çok etkilendiğini söyleyen Neeson, bazılarının muhteşemliği karşısında şaşkına düştüğünü ve camilerin Müslüman olmayı düşündürdüğünü belirtti.

2009 yılındaki kayak sporu kazasında 45 yaşındaki eşi Natasha Richardson'ı kaybeden ünlü oyuncu, Katolik olarak yetiştirildiğini ancak biliçsizce insanların her gün "Bu dünyada ne yapıyoruz? 'Bütün bunlar ne anlama geliyor?" sorunlarını sorduğunu söyledi.

Tanrı ve Tanrı'nın yokluğu hakkında kitaplar okuduğunu da söyleyen Liam Neeson, Taken 2 filminin çekimleri için aralık ayında İstanbul'a gelmişti.

'Schindler'in Listesi'ndeki performansıyla Oscar'a layık görülen ünlü oyuncu Star Wars'ın 'Jedi'ı olarak biliniyor.

 

 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@