banner539

banner526

banner533

banner513

Ölü sayısı 49’a yükseldi

Tayfunun vurduğu bölgede hayatını kaybedenlerin sayısı 49 yükseldi.

Dünya 06.11.2017, 11:33
Ölü sayısı 49’a yükseldi

Vietnam’da Damrey Tayfununda hayatını kaybedenlerin sayısı 49’a yükseldi. 22 kişi ise kayıp.Vietnam’da etkili olan Damrey Tayfunundan can kaybı yükseldi. Yetkililer, tayfunda hayatını kaybedenlerin sayısının 49’a yükseldiği, 22 kişinin ise kayıp olduğu bildirildi.

Vietnam’da Cumartesi’den bu yana 30 bin insanın tahliye edildiği, meydana gelen sel yüzünden 116 bin evin sular altında kaldığı ya da tahrip olduğu, ağaçların devrildiği ve birçok bölgenin elektriksiz kaldığı belirtildi. Şiddetli yağış ülkenin kıyı kesimlerini ve UNESCO Dünya Mirası Listesi olan Hoi An’ı da vurdu. Hükümet yetkilileri, yaptıkları açıklamada 40 bin hektarlık alanın hasar gördüğünü söyledi.

Önümüzdeki günlerde APEC Zirvesi’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanan Da Nang kenti de tayfundan etkilendi. Da Nang kenti, 10 Kasım’da ABD Başkanı Donald Trump’ın yanı sıra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’i de misafir etmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz ay da Vietnam’ın kuzeyinde fırtına ve şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında 80’den fazla kişi hayatını kaybetmişti.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@