Obama 15 gün sonra konuşacak

15 gün sonra başkan olacak olan Obama günlerdir konuşmuyor. Golf oynuyor, tatil yapıyor, daha başkan değilim diyordu. Nihayet sessizliğni bozdu. ABD'de bu ay yapılacak yemin töreninden sonra başkanlık görevini devralacak Barack Obama, Gazze'deki çatışmala

Dünya 06.01.2009, 23:26
Obama 15 gün sonra konuşacak

15 gün sonra başkan olacak olan Obama günlerdir konuşmuyor. Golf oynuyor, tatil yapıyor, daha başkan değilim diyordu. Nihayet sessizliğni bozdu.

ABD'de bu ay yapılacak yemin töreninden sonra başkanlık görevini devralacak Barack Obama, Gazze'deki çatışmalar konusunda sessizliğini bozdu. Obama, Gazze ve İsrail'deki sivil can kayıplarıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Obama, bir İsrail tankının, BM okuluna açtığı ateşte 30 kişinin hayatını kaybetmesinden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, "Gazze ve İsrail'de sivil can kaybı benim için derin endişe kaynağı" dedi.

Amerikan dış siyaseti konusunda şimdi ABD Başkanı George W. Bush'un konuşabileceğini belirten Obama, 20 ocaktaki yemin töreninden sonra söyleyecek çok şeyi olacağını ifade etti.

Yorumlar (1)
Ergün 12 yıl önce
Amerika Başkanlık sistemi uyarınca zamanının gelmesini beklemesi prosedür olarak doğrudur. Ancak bir şeyleri konuşabilmek için illa ki BAŞKAN mı olmak gerekiyor. Adam çıkıp vatandaş Obama olarak konuşamaz mı? Vatandaş Obama olarak fikir beyan edemez mi? Eder ve beyan ettiği fikirler herkesten daha çok önemsenir. Önemsenir çünkü ABD BAşkanı. Filistin bittikten sonra konuşsa ne olur konuşmasa ne olur. Tabi; Filistinin yokolması endişesini taşımıyorsa!!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@