O ayakkabı Türk Malı çıktı

Ayakkabıların, İstanbul Altınşehir'de 1991 yılından bu yana faaliyet gösteren bir Türk firmasının 2002 yılından bu yana üretmiş olduğu tescilli bir marka olduğu iddia edildi. ORTADOĞU'YA TEK MODEL İTHAL EDİLİYORBaydan Ayakkabıcılık Sanayi ve Ticaret Limit

Dünya 16.12.2008, 18:19
O ayakkabı Türk Malı çıktı

Ayakkabıların, İstanbul Altınşehir'de 1991 yılından bu yana faaliyet gösteren bir Türk firmasının 2002 yılından bu yana üretmiş olduğu tescilli bir marka olduğu iddia edildi.

ORTADOĞU'YA TEK MODEL İTHAL EDİLİYOR

Baydan Ayakkabıcılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baydan, ayakkabıları yaklaşık 10 yıldır ürettiklerini, son 5 yıldan bu yana da tek model olmak üzere Ortadoğu'ya ithal ettiklerini söyledi.

BİR ÇİFT AYAKKABI 600 GRAM

Baydan sadece Irak'a yılda 15 bin çift söz konusu modelde ayakkabı ithal ettiklerini belirtti. Ayakkabının 4 renk olarak üretildiğini ABD Başkanına atılan ayakkabının da kahverengi olduğunu söyleyen Baydan ayakkabının kaba görünse de çiftinin ağırlığının 600 gram olduğunu ve 27 dolar karşılığında ithal edildiğini belirtti.

Olay anında çekilen fotoğraf ve görüntüleri inceleyen firma yetkilileri, eylemi gerçekleştiren Iraklı gazeteci Muntasar El Zeydi'nin ayakkabılarının kendi ürünleri olduğunu açıkladı ve bu konuda bir kuşkularının bulunmadığını belirtti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@