Nobel Barış Ödülü Avrupa Birliği'ne

Norveç'in başkenti Oslo'da bulunan Nobel Enstitüsü'nden yapılan resmi açıklama ile Nobel Barış Ödülü'nün bu yıl Avrupa Birliği'ne (AB) verildiği duyuruldu.ASSANGE VE ZARAKOLU DA ADAYDIAdaylar arasında öne çıkan isimler arasında, WikiLeak'in kurucusu Julia

Dünya 12.10.2012, 12:19
Nobel Barış Ödülü Avrupa Birliği'ne

Norveç'in başkenti Oslo'da bulunan Nobel Enstitüsü'nden yapılan resmi açıklama ile Nobel Barış Ödülü'nün bu yıl Avrupa Birliği'ne (AB) verildiği duyuruldu.

ASSANGE VE ZARAKOLU DA ADAYDI

Adaylar arasında öne çıkan isimler arasında, WikiLeak'in kurucusu Julian Asange, rejim muhalifi olarak bilinen Rus tarihçi ve insan hakları savunucusu Lyudmila Alekseyeva, halen hapiste olan Belaruslu muhalif lider Ales Beliatsky ve şiddete karşı çalışmalarıyla tanınan Amerikalı akademisyen Gene Sharp bulunuyordu. KCK davası nedeniyle bir süre tutuklu kalan yayınca Ragıp Zarakolu da bu yılki ödüle aday gösterilmişt.

Ödül geçtiğimiz yıl üç kadına verilmişti. Liberya Devlet Başkanı Ellen Johnson Sirleaf, aynı ülkenin eski Devlet Başkanı Leymah Gbowee ve Yemenli muhalif Tevekkül Kerman odülün geçen seneki sahipleriydi.

Yorumlar (1)
kadirbilir 8 yıl önce
bir üyesi libya'yı bombalamak için en önde koşan, hemen her üyesinin dünyanın bir yerlerinde sömürgesi bulunan, birçoğunun pkk'ya destek verdiği,yanıbaşında -bosnada- binerce sivil katledilirken başını çeviren, hatta kendine emanet edilen sivilleri srıplara teslim eden, her sokak başında ırkçılığın kol gezdiği bir birlik Ab ve nobel barış ödülü bunlara veriliyor, yılın spor adamı ödülünü aziz yıldırımın alması gb birşey olmuş, batının gerçek yüzü bu işte

Gelişmelerden Haberdar Olun

@