Mühtiş açıklama 'Savaş kesin'

 Bugüne kadar İsrail’in tehditlerini “blöf” ve “psikolojik eylem” olarak nitelendiren İran’dan ilk kez İsrail’le bir savaş çıkacağının kesin olduğu yönünde açıklama geldi. Açıklama, Devrim Muhafızları’nın en yetkili ismi Tümgeneral Caferi’den geldi. Tümge

Dünya 22.09.2012, 18:02
Mühtiş açıklama 'Savaş kesin'

 

Bugüne kadar İsrail’in tehditlerini “blöf” ve “psikolojik eylem” olarak nitelendiren İran’dan ilk kez İsrail’le bir savaş çıkacağının kesin olduğu yönünde açıklama geldi. Açıklama, Devrim Muhafızları’nın en yetkili ismi Tümgeneral Caferi’den geldi.
 
Tümgeneral Caferi, İsrail’in İran’a karşı son zamanlardaki tehditlerini değerlendirerek, “ İsrail’in İran’a karışı tehditleri ve husumeti sonunda fiziksel çatışmaya dönüşecek. Savaş olacak, fakat ‘nerede ve ne zaman’ olacağı belli değil” ifadesini kullandı.
 
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Caferi, İran Devrim Muhafızları’nın gelecekteki savaş için hazır olduğunu kaydederek, yaşanacak savaşın İsrail’in “son noktası” olacağı dile getirdi.
Yorumlar (2)
CEMAL ÇAKAL 8 yıl önce
israilkden hiçbir farkı olmayan iran rejiminin palavralarından başka birşey değil.danışıklı düvüşler bunlar.eskiden sovyetler ile abd nin yaptığı gibi kendi vatandaşlarını birarada kalarak devlete sahip çıkmaları için yapılan hikayeden açıklamalardan.
adil türk 8 yıl önce
Bir Türk vatandaşı olarak sizleri destekleyeceğim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@