banner556

Midesini çıkardılar

Doğum gününde nitrojen oksitli kokteyl içti, midesi delindi! Doktorlar midesini yerinden çıkartarak hayatını kurtardı.18 yaşındaki Gaby Scanion için mutlu bir akşam olacaktı. İngiltere'de Lancester şehrindeki Oscar Bar'da doğum gününü kutlayacaktı. Ancak

Dünya 08.10.2012, 11:35
Midesini çıkardılar

Doğum gününde nitrojen oksitli kokteyl içti, midesi delindi! Doktorlar midesini yerinden çıkartarak hayatını kurtardı.

18 yaşındaki Gaby Scanion için mutlu bir akşam olacaktı. İngiltere'de Lancester şehrindeki Oscar Bar'da doğum gününü kutlayacaktı. Ancak içtiği kokteyl ona hayatının cehennemini yaşattı.

Duman efekti vermesi ve serinletmesi sebebiyle gençlerin çok tercih ettiği nitrojen oksitli kokteyli içen Gaby Scanion, kısa bir süre sonra midesinde çekilmez ağrılar yaşamaya başladı. Genç kızın nefes de alamamaya başlaması üzerine arkadaşları onu hastaneye götürdü.

Doktorlar kısa bir tetkikten sonra Gaby'nin midesinin delindiğini teşhis ederek acilen onu ameliyata aldı. Doktorlar ameliyatta Gaby'nin midesini çıkarmak zorunda kaldı.

Başarılı bir operasyon gerçekleştiren doktorlar Gaby'yi tekrar hayata döndürdü.

Olaydan sonra Oscar Bar'ın yetkilileri söz konusu kokteylin satışını durdurduklarını açıkladı.

Nitrojen dondurucu özelliğiyle özellikle dondurma yapımında kullanılan bir madde. Ancak ağızdan alındığında ağzın ve boğazın bazı bölgelerinde donmalara yol açıyor. Mideye indiğinde de hızla kaynayarak midede delinmelere yol açabiliyor.

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@