"Mevlana herhangi bir ülkeye ait değil"

İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, Mevlana'nın herhangi bir ülkeye ait olmadığını, nerede insan varsa Mevlana'nın oraya ait olduğunu söyledi. Fars Haber Ajansı'na göre, "Mevlana ile Şems'in buluşması" başlıklı zirveye katılan Ahmedinejad, burada yaptı

İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, Mevlana'nın herhangi bir ülkeye ait olmadığını, nerede insan varsa Mevlana'nın oraya ait olduğunu söyledi. 

Fars Haber Ajansı'na göre, "Mevlana ile Şems'in buluşması" başlıklı zirveye katılan Ahmedinejad, burada yaptığı konuşmada Mevlana ve Şems gibi büyük insanların "bütün beşeriyetin mirası" olduğunu kaydetti. Bazılarının Mevlana'nın nereye ait olduğunu sorduğunu belirten Ahmedinejad, Mevlana'nın her yere ait olduğunu, Mevlana nerede insan varsa oraya ait olduğunu ve her hangi bir ülkeye ait olmadığını ifade etti.
 
Ahmedinejad'ın, Aralık ayında Başbakan Tayyip Erdoğan'ın konuğu olarak Konya'da düzenlenen "Şeb-i Arus" etkinliklerine katılması öngörülmüş ancak ziyaretinin son anda iptal edilmesi, çeşitli yorumlara yol açmıştı.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER