Mescid-i Aksa'yı bölmeye çalışıyorlar

 El-Aksa Müessesesi, Mescid-i Aksayı bölme planları konusunda uyardı. Siyonist Milletvekili, İşgal Subayı Eşliğinde Mescid-i Aksaya Baskın Düzenledi. El -Aksa Vakıf ve Kültür Müessesesi, dün (15 Ekim Pazartesi) yayınladığı bildiride, Siyonist işgal parlam

Dünya 16.10.2012, 10:17
Mescid-i Aksa'yı bölmeye çalışıyorlar

 

El-Aksa Müessesesi, Mescid-i Aksayı bölme planları konusunda uyardı. Siyonist Milletvekili, İşgal Subayı Eşliğinde Mescid-i Aksaya Baskın Düzenledi.
 
El -Aksa Vakıf ve Kültür Müessesesi, dün (15 Ekim Pazartesi) yayınladığı bildiride, Siyonist işgal parlamentosu Knesset'in fanatik Yahudi üyelerinden Uri Ariel'in Kudüs'te görevli bir subay ile birlikte Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediğini açıkladı. Bildiride, Siyonist milletvekiline başka Siyonist liderlerin de eşlik ettiği ifade edildi. 
 
Siyonist milletvekili ve beraberindekilerin Mescid-i Aksa'nın avlusunda Siyonist işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında yaklaşık bir buçuk saat dolaştığını bildiren El-Aksa Müessesesi, Siyonist milletvekili ve işgal subayı arasında özellikle El-Mervani Musallası bölgesinde Mescid-i Aksa hakkında karşılıklı bilgi alışverişinin yaşandığını söyledi. 
 
Bu arada, bugün yine yaklaşık on dört Siyonist gaspçıdan oluşan bir grubun Mescid-i Aksa"ya baskın düzenlediği ve gaspçılardan birinin özel giysileriyle Mescid-i Aksa"nın avlusunda ayin yapmaya kalkıştığı ifade edildi. 
 
El-Aksa Müessesesi, Siyonist gaspçıların Mescid-i Aksa"ya düzenlediği baskınlar ve olası sonuçları hakkında uyarıda bulunarak, Siyonist milletvekilinin baskınının Mescid-i Aksayı Müslümanlar ve Yahudiler arasında ikiye bölme planlarının bir parçası olabileceğini söyledi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@