Memura Bilmiyorum Yasağı

RUSYA'NIN Megion kasabasının Belediye Başkanı Aleksandr Kuzmin (33), bürokratların işi hep yokuşa sürmesinden bıktığı için, başta "Bilmiyorum" olmak üzere bahane izlenimi veren 27 kelime ve ifadenin kullanılmasını yasakladı.Kuzmin, bu kelimeleri kullananl

Memura Bilmiyorum Yasağı

RUSYA'NIN Megion kasabasının Belediye Başkanı Aleksandr Kuzmin (33), bürokratların işi hep yokuşa sürmesinden bıktığı için, başta "Bilmiyorum" olmak üzere bahane izlenimi veren 27 kelime ve ifadenin kullanılmasını yasakladı.

Kuzmin, bu kelimeleri kullananların işten çıkarılabileceğini söyledi. Belediye Başkanı, "Sorunların çözülmediğini duymaktan bıktım. Kasabamızda yönetim halkın iyi ve rahat yaşamasını sağlamak için var. Memurların görevi ise bahane değil çözüm üretmek" dedi.

Memurlara yasak olan kelimeler arasında "Mesai bitti", "Para yok", "Ben o gün hastaydım", "O işe ben bakmıyorum", "İlk defa duyuyorum", "Tam şimdi ilgilenecektim", "Benim sorunum değil", "Yapamam", "Ama daha önce siz demiştiniz ki...", "Ne yapalım", "Sekreterinize söylemiştim", "...konusundaki kaynak yetersizliğinin bizi zor duruma düşürdüğünü dikkatinize sunarım" ve "Öğle tatilindeyiz" de var.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler